Internetowe Forum Archiwalne > Archiwa Zakładowe

Teczki zbiorcze

(1/1)

Marek Marecki:
Witam. Czy ktoś się orientuje jakie przepisy szczególne zezwalają na zakładanie teczek zbiorczych. Wiem tylko o aktach osobowych, a tu takie hasło "teczki zbiorcze na dokumentację działalności inspekcyjnej ....". Nie udało mi się znaleźć żadnych informacji.

Barsa:
Czasem takie tematy są spotykane, np. w zarządzie nieruchomości takie coś robiłem i archiwum wyraziło zgodę na brakowanie, ale oni mieli to w JRWA. To było trochę dziwnie na zasadzie, że można rozdzielać dokumentację na poszczególne klasy ale była też teczka zbiorcza, chyba tak dla budynku, jak i lokalu. Nie wiem czy na to jest przepis. Ktoś zrobił takie JRWA, AP to przyklepało ze względu na specyfikę dokumentacji i pewnie tyle, choć może czegoś nie wiem.

Marta88:
Teczki zbiorcze funkcjonują również w OPS-ach, jest to ujęte w jrwa, np.: "Teczki zbiorcze wnioskodawców świadczeń pomocy społecznej" - jedna osoba/rodzina może korzystać z kilku form pomocy: świadczenie pieniężne, świadczenie niepieniężne, świadczenie z tytułu zapewnienia opieki osobo, starszym - to są trzy różne klasy/sprawy, ale dokumentacja w jednej teczce. W uszczegółowieniu hasła klasyfikacyjnego jest opis - sprawy z których klas można umieścić w jednej teczce.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej