Autor Wątek: Wnioski błędnie skierowane  (Przeczytany 253 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline lukas_drill

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 158
Wnioski błędnie skierowane
« dnia: Styczeń 15, 2024, »
witam,
czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć w jakiej teczce należałoby trzymać dokumentację właśnie takich spraw? Do nas przychodzą jakieś tam wnioski, okazuje się, że powinny być skierowane do innych jednostek i my je tam wysyłamy z zawiadomieniem do adresata, że właśnie tam powinny zostać skierowane.
pozdrawiam

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Wnioski błędnie skierowane
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2024, »
Skargi i wnioski przekazywane wg właściwości.
Symbol klasyfikacyjny zależy od konkretnego JRWA, zazwyczaj w ramach klasy 05 - Skargi i wnioski

Offline Leksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Wnioski błędnie skierowane
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2024, »
W przypadku wniosków w znaczeniu podanie, które trafiły do Urzędu przez pomyłkę lub wnoszący nie wiedział, że do załatwienia jego sprawy urząd nie jest kompetentny - proponuje zwrócić się do swojego Archiwum Państwowego o zgodę na rozszerzenie klasy 05 o dodatkowe hasło: "Przesyłąnie pism wg właściwości innym jednostkom" (podstawa prawna art. 65 KPA)

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Wnioski błędnie skierowane
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2024, »
witam,
czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć w jakiej teczce należałoby trzymać dokumentację właśnie takich spraw? Do nas przychodzą jakieś tam wnioski, okazuje się, że powinny być skierowane do innych jednostek i my je tam wysyłamy z zawiadomieniem do adresata, że właśnie tam powinny zostać skierowane.
pozdrawiam

Witam,
u nas jest 055, Sprawy odesłane do załatwienia innym podmiotom, B-2
pozdrawiam

Offline Dorota2302

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Odp: Wnioski błędnie skierowane
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2024, »
W moim przypadku tego typu dokumenty są traktowane jako środki ewidencji obiegu dokumentacji/urządzenia do rejestracji i monitorowania obiegu przesyłek i pism z podtytułem (pisma przekazane zgodnie z właściwością). Przede wszystkim chodzi o to że my jako instytucja niewłaściwa do rozpatrzenia dokumentu nic nie zrobiliśmy w tej sprawie.