Autor Wątek: To forum nie zyje...  (Przeczytany 97337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 10, 2019, »
Tajne obrady forum na zjazdach i IFAR jako swoista archiwalna masoneria. Byłoby to zapewne ziszczenie marzeń znanej użytkowniczki Ewy P.

Uprzejmie dziękujemy za przypomnienie o Ewap. Mijają dwa lata od  zablokowania jej konta, dotąd nie zostało to wyjaśnione. Przypominamy się. To zablokowanie miało element działań tajnych (pisaliśmy o "sądach kapturowych"), natomiast generalnie związku między nią a ukrytymi "potworami" nie widzę.
Natomiast tym co łączy Twój post i ukryte dyskusje  jest regulamin forum -  to co napisałeś wyżej jest zniesławiające użytkownika (działanie zabronione przez regulamin), zaś ukrytych podforów regulamin po prostu nie przewiduje. Jak sądzę, Anię po prostu zaskoczyło, że coś takiego jak ukryte dyskusje w ogóle istnieje w ramach Ifar.
Skoro podjęliście ten temat, to mnie zainteresowała ilość postów które można przypisać do ukrytych podforów - 2,7 tys postów o ZoSIA?  Nie róbmy sobie jaj ...
Jarek Orszulak

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 10, 2019, »
Cześć,

Oczywiście, że podforów regulamin nie przewiduje bo to nie jest miejsce dotyczące opisów technicznych funkcjonalności - na to jest miejsce w podręczniku użytkownika - i w nim są dokładnie opisane możliwości forum. Nie mam FB więc nie mogę sprawdzić - natomiast nie sądzę aby w regulaminie były opisane możliwości tworzenia wydzielonych grup a które się tam da tworzyć (a o których to grupach np. archiwalnych wiem skądinąd :) ...)

Co do braku wiary w liczbę postów:
np. dział o raportach 512 postów, kolejnym 419 postów, i jeszcze jednym 252 posty - już jest ponad 1000, reszty nie chce mi się zliczać...
Przypominam jednak, że dotyczy to nie OBECNIE tworzonego systemu lecz pierwszych wersji gdzie korzystano z innych narzędzi do budowy i komunikacji w ramach ZoSIA.

Pozdrawiam,
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline koszmar_obsta

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 10, 2019, »
@Jarek O Pani Ewie napisałem z przekąsem. Uważam , że opinie i zachowanie, jakim wykazywała się ta użytkownicvzka w roku 2017  nie przystoją człowiekowi kulturalnemu i z tytułem doktora nauk
humanistycznych, doświadczonej archiwistce. Jej słowa i mówienie o zarabianiu na forum przez  niektórych ifarowiczów zakrawało na obsesję wręcz.

Jeśli ma Pan inne zdanie, chętnie porozmawiam osobiście o tym, może na kolejnym zjeździe, zapraszam!

O podforach również nie wiedziałem
 

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 10, 2019, »
Cytuj
Co do braku wiary w liczbę postów: np. dział o raportach 512 postów, kolejnym 419 postów, i jeszcze jednym 252 posty - już jest ponad 1000, reszty nie chce mi się zliczać...
Żeby była jasność - nie widzę niczego złego w ukrytych dyskusjach na forum (wiedziałem, że jakieś podobno są). Regulamin jest "automatyczny" tj  zapewne nie odnosi się do naszego konkretnego forum. Przy okazji tej okrągłej liczby postów po prostu wyszło mi że "brakuje" jakieś 2,7 tys postów między globalną liczbą wiadomości a tym co widać w dyskusjach publicznych. Mimo powyższych wyjaśnień to dalej jest 2700 postów nie wiadomo o czym (działy: "o raportach", "kolejny" i "jeszcze jeden"). Szczerze mówiąc - nie interesują mnie - ale nie opowiadajmy sobie bajek, że wszystko to jest o ZoSIA.

Koszmar_obsta:
Cytuj
@Jarek O Pani Ewie napisałem z przekąsem. Uważam , że opinie i zachowanie, jakim wykazywała się ta użytkownicvzka w roku 2017  nie przystoją człowiekowi kulturalnemu i z tytułem doktora nauk humanistycznych, doświadczonej archiwistce. Jej słowa i mówienie o zarabianiu na forum przez  niektórych ifarowiczów zakrawało na obsesję wręcz.
Jeśli ma Pan inne zdanie, chętnie porozmawiam osobiście o tym, może na kolejnym zjeździe, zapraszam!

Po pierwsze, piszesz takie rzeczy anonimowo. Po drugie, piszesz ad personam, znowu naruszasz zasady forum, na dokładkę nie bardzo wiem po co.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2019, wysłana przez Jarek »
Jarek Orszulak

Offline Anna Sobczak

  • Moderator
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 460
    • LinkedIn
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 16, 2019, »
Rafale, dzięki za wyjaśnienia  :)

Tak, Jarku, słusznie zauważyłeś, że zaskoczył mnie fakt, że na forum mogą być ukryte fora. Nigdy o tym nie zastanawiałam ...

Co do "tajnych spotkań" to taki tani żarcim, ale chyba zabrakło emotki  ;) albo "". Ale przynajmniej wątek o "martwym" forum nabrał wigoru i podniósł mam statystyki :D
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2019, wysłana przez Anna Sobczak »
Pozdrawiam,
Anna Sobczak

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 17, 2019, »
Może trzeba przebudować trochę forum dzieląc go na 3 główne tematy:
1. Archiwa zakładowe i składnice akt,
2. Archiwa państwowe.
3. Silva rerum.
I po przenosić wątki do odpowiednich podtematów w ramach tych głównych.
prawy obrońca lewego słupka