Autor Wątek: To forum nie zyje...  (Przeczytany 97317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
ifar a... ciąg dalszy
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2006, »
Witam,

 Myślę, że koncepcja jaką przedstawił p.Maciek jest bardzo dobra. Postaram się zatem o takie pismo "odgórne" do "APów" -mając nadzieję, nie, WIERZĄC, że to coś zmieni...
Co do samej prezentacji -tak jak pisałem czekam na akceptację żeby ją puścić w e-eter... I chyba przy okazji słania baz scalonych z Wawy do archiwów... no bo jak ją gdzieś powieszę w necie to znów może się okazać, że ktoś nie wie jak do niej dotrzeć...


Pozdrawiam


P.S. I dziękujemy, Panu p. Henryku, że znalazł Pan miejsce aby wspomnieć o IFAR :)...
P.S. Postaram się ją też powiesić w necie dla Was drodzy forumowicze abyście się wypowiedzieli co dodać, co zmieć -co sprawia Wam najwięcej problemów...
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2006, »
A może takie pismo z informacją o forum rozesłać też do uczelni, w których jest specjalizacja archiwalna?

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
kolejne dobre pomysły...
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 06, 2006, »
bardzo dziękuję p. Hanno!


Pozdrawiam,
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Maciej Zdunek

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 10, 2006, »
Mam kolejny pomysł na promocję: może szalony, ale never say never...
A gdyby tak zrobić zlot IFAR-owiczów? Pytanie tylko kto by przyjechał...
 :?:
Absens carens

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 10, 2006, »
Witam
A to jest akurat dobry pomysł!
 :lol:
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 11, 2006, »
Aż zazdroszczę, że nie ja wpadłem na ten pomysł! ;)...
Ale faktycznie jest to bombowa sprawa!!! Tym bardziej, że mamy wakacyjną porę ;)...
Musimy jednak opracować jakąś "agendę" tego spotkania i myślę, że nie tylko możnaby się skoncentrować na sprawach związanych z IFAR ale generalnie byłoby to spotkanie poświęcone archiwistyce ;) . Możnaby też koszulki, plakietki, nalepki ale... forum jest prowadzone przez instytucję administracji publicznej więc znalezienie sponsora jest nieco utrudnione (ze względów prawnych).
Wszystkie pomysły odnośnie propagowania forum zbieram i rozważam (rozważamy). Pismo możnaby wydać najszybciej i rozesłać do "apów" z promocją na uczelniach poczekać chyba trzeba do października. Jeszcze raz bardzo dziękuję i... proszę o jeszcze! :)...



P.S. Koszulki z logo IFAR :DDDDDDDDDD...
P.S. Dziękuję za uwagi odnośnie prezentacji... chyba najprościej będzie ją dać na płytkach razem z bazami...
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 11, 2006, »
Podobno organizowanie zlotów to "choroba" która wcześniej czy później dotyka każde forum  :wink:
Hm, jedyny sponsor na którego możnaby liczyc to chyba właśnie NDAP, ale tam niedługo będą mieć inne zmartwienia ...
Jestem trochę sceptycznie nastawiony, obawiam się że jak przyjdzie co do czego to do udziału w takim zlocie ostatecznie zdeklarują się 2-3 osoby ... może w przyszłym roku przy okazji zjazdu archiwistów? Nie byłby to zlot, ale jakiś panelik, prezentacja czy coś ...
Jarek Orszulak

Offline Henryk Niestrój

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Mężczyzna
    • Arcaion
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 11, 2006, »
Na zlot wydaje mi się jeszcze nieco za wcześnie. Nie sądzę, żeby udało się zebrać więcej niż 5 osób, chociaż... może się mylę :?:
Za to pomysł z koszulkami - dla mnie bomba  :P
Quieta non movere
http://arcaion.pl

Offline Maciej Zdunek

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 11, 2006, »
Bardzo się cieszę, że mój pomysł się spodobał. Szczególnie zaś cieszy entuzjazm admina :) . Największy problem to chyba przełamanie niechęci osób anonimowych, zalogowanych pod nickiem, dla których problemem była by utrata tej anonimowości. Niemniej jednak uważam, że należy spróbować. Myslę, że takie spotkanie mogłoby mieć charakter raczej towarzyski (lepiej się poznać, pogawędzić, etc.), niż oficjalny np. sesji naukowej. Ale wszystko można ustalić. Pomysł Jarka z panelikiem w ramach zjazdu też jest OK, ale nie zamiast, a oprócz...
Natomiast pomysł z koszulkami IFAR-u (np. z przodu logo, z tyłu adres, czy coś w tym stylu) jest też świetny i osobiście na pewno bym taką koszulkę nosił :D
Absens carens

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 11, 2006, »
Ja też, pod warunkiem, że koszulka nie będzie w tym okropnie sinym, "ifarowym" kolorze  :(  
A wracając do sprawy, pomysł jest dobry i chyba nie ma sensu próbować robić z tego jakiejś "oficjałki", chodzi raczej o to, żeby ci, którzy znają się tylko z forum (a jest nas parę osób), mieli możliwość spotkania się i porozmawiania "na luzie" :wink:

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 12, 2006, »
Też odnoszę trochę takie wrażenie, że na zlot jest jeszcze za wcześnie, za mało nas chyba jeszcze. A taka "oficjałka" przy okazji zjazdu w przyszłym roku to chyba niezły sposób na rozpropagowanie ifaru, sądzę że parę osób mogłoby się dzięki temu przekonać do tego forum. Pomalutku bo pmalutku, ale ifar zaczyna być doceniany. CKM wszak ustaliła że powstanie tutaj jej forum jako "dodatkowa płaszczyzna dyskusji członków Komisji" (ciekaw tylko jestem czy poinformowali Cię adminie o tych ustaleniach  :wink: ).
Przyznam że jestem raczej sceptycznie nastawiony do samej idei zlotów forumowiczów, głównie przez niechęć do gromadzenia się  :wink:, ale też nie zamierzam próbować nikogo do tej idei zniechęcać.
Jarek Orszulak

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Strategia promoccji IFAR
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 13, 2006, »
chyba czas na podsumowanie tego co do tej pory zaproponowaliśmy i ustaliliśmy:

1. Pisma przypominające o istnieniu IFAR,
2. Promocja wśród studentów i na uczelniach,
3. Panelik - prezentacja (warto jeszcze zastanowić się nad formułą) podczas zjazdu archiwistów,
4. Budowa "Rodziny IFAR" -zlot, gadżety
5. Rozszeżenie formuły IFAR (dodanie strony www z informacjami z zakresu archiwistyki),
----------------------------
5 punktów ale ile pracy!
Oby nam się udało!

Pozdrawiam,


P.S. do Jarka: dostałem sygnały ale nic oficjalnie nie wiem ;)...
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 13, 2006, »
taaak, zawsze najbardziej zainteresowani dowiadują się ostatni  :wink:
boję się też, że od razu pojawi sie pomysł ograniczenia dostępu do takiego ewentualnego podforum CKM, skoro określono że ma to być płaszczyzna dyskusji członków Komisji. Obym się mylił.

Co do gadżetów - trzebaby pieniędzy by je zamówić, trzeba też potem chętnych na ich kupowanie.  A może konkurs z gadżetami jako nagrodami? I zamiast pism kierowanych do uczelni np. rozwieszenie w nich plakatów czy ulotek z logo ifaru, adresem, krótką informacją o forum i zachętą do korzystania zeń?
Jarek Orszulak

kocibrzuch

  • Gość
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 13, 2006, »
Można by zaapelować do poszczególnych archiwów, by link do forum był w miejscu widocznym. Nie wszystkie umieszczają go nawet w linkowni. Sam link do strony NDAP, gdzie jest odnośna zakładka, to mało.
W tym celu proponowałbym stworzenie atrakcyjnego i przyciągającego oko baneru.

kocibrzuch

  • Gość
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 13, 2006, »
Jeszcze jedno.
Czy rozważane jest stworzenie alternatywnego prostszego adresu, z przekierowaniem etc.
Np. www.ifar.pl