Autor Wątek: To forum nie zyje...  (Przeczytany 97963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bogusław Kleszczyński

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Mężczyzna
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 12, 2006, »
W Rzeszowie nadal zimno i "bardzoponurojesiennie".

 :cry:

 a może być jeszcze gorzej
W Archiwum bunt, nad nami akt zawieja...

kocibrzuch

  • Gość
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 12, 2007, »
A może odgórna obowiązkowa ankieta? ;)
1) czy wie Pan/Pani o istnieniu forum?
2) czy pisuje na nim i dlaczego nie?
3) czy czyta?
4) czy znalazł/a praktyczne informacje przydatne dla Pana/Pani pracy w archiwum?
5) czy znalazł/a inne przydatne informacje natury bardziej ogólnej i jakie?
6) czy to dobrze, że forum jest i czy ma być dalej?
7) czy lubi Pan/Pani osobnika o nicku kocibrzuch i dlaczego aż tak bardzo?

Offline Wilknis

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 12, 2007, »
Jakiś czas temu zrobiłem niemal identyczną ankietę wśród pracowników dotyczącą bardzo podobnego zagadnienia, związanego z przepływem informacji wewnątrz archiwum (zamiast ostatniego pytania była prośba o ewentualne zmiany i ulepszenia). Wynik był jednoznaczny, 100 % za istnieniem i rozwijaniem.
Miesiąc później inicjatywa została zlikwidowana, a ja obecnie jestem zdegradowany i pewnie niedługo zwolniony. Oczywiście nie tylko za powyższe. Również za nawiązanie współpracy z innymi instytucjami kulturalnymi i naukowymi, działalność popularyzacyjną itp. Również za wypowiedzi na iFAR oberwało mi się niejednokrotnie.
Jeśli w innych archiwach jest podobnie, to całkowicie rozumiem taką „aktywność” wielu archiwistów.

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 12, 2007, »
Witam
Cytat: "kocibrzuch"
A może odgórna obowiązkowa ankieta? ;)

Głowy sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się że już się taki pomysł na forum pojawił...
Co nie znaczy, że jest zły. Tyle, że ankietę robi ten kto chce się czegoś dowiedzieć... A - niestety - mam wrażenie, że forum intersuje tylko waską grupkę, która ma za dużo czasu w pracy  :twisted:
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 13, 2007, »
A kto miałby zarządzić przeprowadzenie takiej ankiety?
Może NDAP...
I musiałaby być przeprowadzona wśród wszystkich archiwistów, nie tylko tych, którzy aktywnie wypowiadają się na forum. Sama znam parę osób, które nie piszą na forum, ale śledzą niektóre wątki i komentują je między sobą.

kocibrzuch

  • Gość
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 13, 2007, »
No tak. I staraj się tu człowieku. Nic tylko siedzieć i paginować.
Wyrazy współczucia, Wilkins.

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 19, 2007, »
Dystans wobec forum jest tym dziwniejszy, że co rusz można usłyszeć utyskiwania: "Nie ma dyskusji na ten temat w polskim środowisku archiwlanym"... A czy można sobie wyobrazić na dziś tańszą, bardziej dostępną i bardziej komfortową (we własnym domku z kubkiem kakao, albo za własnym biurkiem w pracy, ale już bez kubka  :P ) metodę dyskusji niż forum internetowe?
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Anna Laszuk

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 161
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 26, 2007, »
Cytat: "kocibrzuch"
A może odgórna obowiązkowa ankieta? ;)


Nie bardzo wiem, czemu miałaby służyć taka odgórna obowiązkowa ankieta poza zwróceniem uwagi na istnienie forum. I raczej niemożliwy do zrealizowania uważam postulat p. Hanny, aby wszyscy archiwiści ją wypełnili. Trochę już opinii na różne tematy - i z różnym skutkiem - zbieraliśmy, stąd może ten pesymizm. Jak dotrzeć do wszystkich? Bo chyba COIA coś takiego by przeprowadzał,  bowiem to pismem COIA-043-2/04 23 lutego 2004 r. informowane były archiwa o inauguracji Ifaru i proszone o przekazywanie informacji o nim.
Możemy o tym pomyśleć, ale pewnie skończy się to zebraniem informacji od tych, którzy Ifar znają i chcą się wypowiedzieć, co i tak robią na forum. Przedyskutuję pomysł, a Forumowiczów będę później prosić o ewentualne poszerzenie kwestionariusza zaproponowanego przez kocibrzucha.

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
To forum nie zyje...
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 21, 2007, »
Witam
Usłyszałem ostatnio opinię od archiwisty, który nie udziela się na forum i raczej wątków nie śledzi, że wypowiadanie się na forum powinno być obowiązkowe... Może to jest jakaś droga?
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 02, 2007, »
Przeglądałam ostatnio numer 4 (44)/2006 "Archiwisty Polskiego". Jest tam artykuł Marcina Hlebionka pt. "W stronę Sigillum. Problemy opisu pieczęci w polskich archiwach". Autor, który brał udział w naszej dyskusji nt. projektu wskazówek metodycznych dot. opracowania materiałów sfragistycznych w kilku miejscach odnosi się do naszych postów na forum i podaje w przypisach nawet linki :)
To dobrze, że nasze głosy są zauważane i myślę, że takich sytuacji będzie coraz więcej :)

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 05, 2007, »
Witam,


 Cóż mogę powiedzieć jestem z nas dumny :)... Obyście w Sączu dopisali :)...

Pozdrawiam,

Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 12, 2007, »
Witam
Oby, zwłaszcza, że na forum słabo coś ostatnio dopisujemy... ;)
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 13, 2007, »
Witam
Kilka osób z forum ma własne strony www, może więc warto umieścić na forum jakiś baner do ściągnięcia i wklejenia na stronę jako forma promocji forum? Dałoby się to wykonać?
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 13, 2007, »
Witam,

 Oki to świetny pomysł jak wrócę do Lublina dam baner na a Forum.


papaty

Rufi
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 11, 2007, »
W najnowszym numerze dostojnego „Archeionu” (T. CVIII, 2005) zamieszczono artykuł Henryka Niestroja pt. Internetowe źródła informacji (ss. 227-240). Heniek cały podrozdział poświęcił na przedstawienie naszego forum.
W podsumowaniu przedstawił opinie naszych „zwolenników” (cyt. s. 234): Jednym z argumentów podnoszonych przez przeciwników IFAR-u jest jego niezdolność do wpływania na kierunki rozwoju archiwistyki w Polsce.

Chcieliby... :D Obawiam się jednak, że mogą się zawieść... ;D
I dalej cyt. 
Można usłyszeć głosy, iż jest to miejsce na dyskusje akademickie pozbawione znaczenia praktycznego lub wręcz zabawka dla znudzonych pracą archiwistów.

Też niezłe :D