Autor Wątek: To forum nie zyje...  (Przeczytany 97369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 27, 2017, »
Opisałem całą sytuację - lecz opiszę jeszcze raz:
a)  - mam kilka otwartych raportów w których różni użytkownicy uważają posty Ewyp za niewłaściwe   - do tej pory ostrzegałem użytkownika Ewap - mailowo o zastrzeżeniach odnośnie jej działań na Forum, nie poskutkowało bo pojawiły się nowe raporty.
b) Ewap  do czasu wyjaśnienia z tymi użytkownikami ich wątpliwości ma zawieszone konto. Może się logować czytać posty i chyba nawet pisać prywatne wiadomości (nie pamiętam wszystkich ustawień w panelu admina)
c) po wyjaśnieniu - odblokuję konto (jeśli wyjaśnimy pozytywnie).
d) odnośnik  - opisywałem z czego to wynika - czy to forum jest publiczne czy nie - to ja zbieram odium ewentualnych perturbacji prawnych w czym inni użytkownicy mi nie pomogą, w związku z tym zapobiegam tak jak mogę.
e)  do czasu wyjaśnienia sprawy z Ewap nie chciałbym o tym już dyskutować została podjęta decyzja administracyjna i w takim trybie zostanie rozwiązana.

pozdrawiam,


 
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 27, 2017, »

Podobno pani Ewa został usunięta za umieszczenie tych odnośników:
[https:....] interwencja admina

Toż to linki do ... nik.gov.pl  były, a nie niusy o śmierci Tiny Turner. Co tu niewłaściwego?
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 27, 2017, »
Opisywałem w innym miejscu.
Dla mnie nic :)...
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 27, 2017, »
Opisywałem w innym miejscu.
Dla mnie nic :)...

Przeczytałem w innym miejscu
Ech...
a) zostałem poproszony o usunięcie

"Zagrajmy w grę".
Na stronach NIK zawiśnie raport z kontroli AP Rzeszów. Ktoś to tu zalinkuje. Poproszę Cię o usunięcie. Co zrobisz?
Strona NIK to nie "wyssanezpalca.pl" czy brukowiec z artykułami typu "Nie śpię, bo trzymam kredens".
Cenzura już była. Nie sprawdza się nigdzie.
"Nie idźmy tą drogą"
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Anna Laszuk

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 27, 2017, »
"Zagrajmy w grę".

A co będziemy obstawiać w tej grze? Treści podlegające reklamacji czy osoby zamieszczające te treści? Bo co jednemu uchodzi, drugiego zatapia.

<Żenujący jest temat i powód ostatniej aktywniejszej wymiany zdań. Z pewnością ożywcza Ewap przynosiła więcej pożytku, nawet jeśli nie zawsze łatwo było się z nią zgodzić.>

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 27, 2017, »
"Zagrajmy w grę".

A co będziemy obstawiać w tej grze? Treści podlegające reklamacji czy osoby zamieszczające te treści? Bo co jednemu uchodzi, drugiego zatapia.

<Żenujący jest temat i powód ostatniej aktywniejszej wymiany zdań. Z pewnością ożywcza Ewap przynosiła więcej pożytku, nawet jeśli nie zawsze łatwo było się z nią zgodzić.>

Dokładnie to samo myślę.
Strzelanie z armaty do wróbli, wycinanie linków, admini cenzurujący dyskusję.
Forum z założenia powinno być miejscem wymiany (czasem sprzecznych) poglądów. Można się z nimi nie zgadzać, ale narzędzia administratora do "cięcia" dyskusji uważam za przesadne.
Rafale, zakładając forum powinieneś mieć świadomość, że gdzie 5 Polaków, tam 6 opinii. I 5 z nich jest krytyczne.
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline urzędas

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 28, 2017, »
A ten "sąd kapturowy" to kiedy się zbiera?
Proces jak z Kafki - sądzony nie wie o co został posądzony...
Hmmm, będziemy się przypominać i upominać o Ewap...
Admin się nie odzywa - nie wiem, co się dzieje? Ma nas w głębokim poważaniu? Przewodzi rozprawie? Spłonął żywcem ze wstydu?
Dziwnie jest...

Aleksander Korolewicz

  • Gość
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 28, 2017, »
Czyli jeszcze nie skazana, ale już w areszcie tymczasowym. "Widzenia" są możliwe poprzez priva, znaczy się prawdopodobnie. Faktycznie teraz jest "Ewa P.".
Linki do strony NIK uznane za niewłaściwe, ładnych czasów dożyliśmy, fiu, fiu. Aż żałuję, że je przegapiłem. Czy działa tu może jakaś konspiracja, podziemna organizacja, czy cóś, i mógłbym te linki otrzymać w wiadomości, chyba się chętnie zapoznam.  8)

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 28, 2017, »
Szanowni,

Wyjaśniałem już klika razy -  nie będę więcej.
Zapadła decyzja administracyjna i tak to będzie rozpatrzone.


Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 28, 2017, »
"Otwarte raporty", "decyzje administracyjne", anonimowi wpływacze na to kto tu może być i co tu można publikować, jakieś pseudosądy i anonimowi "sprawiedliwi". Ta farsa przestaje mnie już bawić.  :(
Jarek Orszulak

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 28, 2017, »
Jarku,

Miałem nie pisać no dobrze. Jeszcze raz:
Cytuj
"Otwarte raporty"
- są raporty innych użytkowników forum, że Ewap dokonała wg nich naruszeń na IFAR - mam taki przypadek 1 raz od 13 lat muszę obsłużyć.
Cytuj
"decyzje administracyjne"
- a jak mam nazwać decyzję admina? Chyba własnie administracyjną?
Cytuj
"anonimowi wpływacze na to kto tu może być
" - jak wyżej, nie kto tu ma być lecz jak się zachowuje,
Cytuj
i co tu można publikować -
jakoś  mnie nie wsparłeś ani żaden z teraz tu dyskutujących o naruszeniach,cenzurze etc. kiedy dostałem wezwanie przedsądowe do usunięcia treści 1,5 roku temu, nikt z Was nie napisał słowa otuchy, nikt nie powiedział - może Ci jakoś pomóc? Skoro mam takie ostrzeżenie chucham na zimne. Bo wiem, że muszę odpowiadać za to sam i Wy mi nie pomożecie.
I dygresja - A jakby ktoś był nieuważny to dzięki temu 5 x więcej osób zapoznało się  materiałem ;)...
Cytuj
Ta farsa przestaje mnie już bawić
- emmmm... tu naprawdę nie wiem co napisać. Farsa to się stała przez różne posty które doprowadziły do tej sytuacji i mimo ostrzeżeń na Forum i poza nim - było tak samo.

Tak sobie myślę, że chyba w pogoni za wolnością tracimy perspektywę, że i wolność ma swoje ograniczenia.

Dobrej nocy...

Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 29, 2017, »
Przepraszam Rafał, ale to się po prostu nie trzyma kupy.
Co do raportów i decyzji - po ludzku mówiąc - ktoś do Ciebie na forum coś napisał, mogą to być jakieś zgłoszenia, ale mogą to być też zwykłe głupstwa. Każdy może napisać i może to być cokolwiek. Twoja decyzja to - zignorować to albo potraktować serio. Gdyby te "przewiny" Ewy potraktować serio, to ja sam powinienem być już zbanowany ze cztery razy w ciągu ostatnich lat.
Wspominasz o sytuacji sprzed 1,5 roku - no to ja już teraz nie wiem - wtedy było źle, że nie próbowaliśmy przeciwdziałać ingerencji z zewnątrz, a teraz jest źle bo nie chcemy takiej ingerencji zaakceptować?
Żeby nie przedłużać - uważam że zbanowanie konta Ewy było bezzasadne. Te 1,5 roku temu przecież nie blokowałeś konta Michałowi, tylko usunąłeś link i poinformowałeś o przyczynie, nie rozumiem dlaczego teraz dzieje się inaczej. Nie jest winą żadnego z ifarowiczów, że komuś nie spodobała się zawartość strony NIK. Tu nie chodzi o Ewę tylko o zasadę.
Takie rzeczy tylko szkodzą forum i zniechęcają do pisania tutaj.

pozdrawiam
Jarek Orszulak

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 30, 2017, »
Jarku,

- traktuje poważnie n zgłoszeń,
- może i tak - lecz "na Ciebie" nie było zgłoszeń,
- opisałem kulisy kilka razy,
- ja kocham NIK - kilka razy mnie sprawdzał - fajnie się zawsze gada...  - a pisałem co z czego wynika,
- usunąłem link a nie konto to fakt - lecz konto nie jest usunięte a zawieszone (i za coś innego),

Pozdrawiam,
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Śpioszek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 03, 2017, »
Cytuj
"To forum nie żyje ..."
Błędne mniemanie. Ewa wróciła.

No niestety, cenzura jednak zadziałała na forum. Ewap został zablokowany. Zamknięto mu usta bez słowa wyjaśnienia.


Wielka szkoda! Wycięto osobę, która wykazała się wielką wiedzą w zakresie archiwistyki i EZD, będącą na bieżąco w prawie i nowinkach technicznych, która bezsprzecznie ożywiła to forum.  Dzięki jej postom i odpowiedziom pojawiło się tu mnóstwo merytoryki. WIELKA SZKODA!
Jedyny grzech Ewap to to, że nie było po linii...

UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRÓL...

No nie sposób się z tym nie zgodzić... ewap ma ogromną wiedzę i jak sądzę po wypowiedziach doświadczenie. Ja osobiście jestem jej wdzięczna, że dzieliła się z nami swoją wiedzą, bo odpowiadała i na najprostsze pytania forumowiczów.
Fakt, część wypowiedzi ewap była owiana krytyką i mogła być uznana za "atakującą", ale krytyka bywa konstruktywna i o to też przecież chodzi... nie jesteśmy idealni, nikt nie jest i nie ma co udawać, że jest inaczej.
Mimo wszystko fajnie jest mieć w gronie kogoś kto ma wiedzę, wspiera, a jak trzeba da po uszach...

Offline urzędas

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: To forum nie zyje...
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 06, 2017, »
Cytuj
A ten "sąd kapturowy" to kiedy się zbiera?
Proces jak z Kafki - sądzony nie wie o co został posądzony...
Hmmm, będziemy się przypominać i upominać o Ewap...
Admin się nie odzywa - nie wiem, co się dzieje? Ma nas w głębokim poważaniu? Przewodzi rozprawie? Spłonął żywcem ze wstydu?
Dziwnie jest...

Hop hop drogi adminie! Jak tam sprawa Ewap - bo brakuje nam jej bardzo?  Czy podjęto jakieś ustalenia? Czy sprawa jest aż tak poważna, że teraz powolna machina sprawiedliwości niczym nasze sądownictwo toczyć się będzie sprawa przez najbliższe parę lat?  Może jednak dostąpimy zaszczytu poznania argumentów zbanowania Ewap? Mniejsza o osoby.  Zniknął cały wątek o rejestrach publicznych i linki do NIKu - i co dalej? 

Żądamy przywrócenia Ewap!!!