Autor Wątek: program antywirusowy  (Przeczytany 38260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
program antywirusowy
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 16, 2005, »
Powyzszy post to ja pisalem, poprostu zapomnialem sie zalogowac :oops:  :D

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
OpenOffice i baza
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 18, 2005, »
Witam,

 Ależ baza w "Openie" jest! Choć może trochę trudno to skonfigurować... zresztą jest już dostępna wersja OpenOffice 2.0 (jeszcze nie do końca stabilna) gdzie jest własny moduł bazy danych -w wersji polskiej na stronie: http://www.ux.pl/openoffice/?page=download (nazwa kodowa: OpenOffice BETA 1.9.83-1)...

Pozdrawiam

P.S. Co do problemów linux-neo to radziłbym zobaczenie innych dystrybucji niż Aurox też w 98% - 100 % spolszczonych. Mam tu na myśli Mandrake czy SuSe, być może to rozwiąże problem... Albo proszę opisać o co biega i postaramy się wspólnie rozwiązać na forum problem...
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Jacek M. S.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Mężczyzna
program antywirusowy
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 29, 2005, »
Witam
Wracaj do tematu propozycji wspolnego programu antywirusowego.
Chciałbym zaproponowac program ktory obecnie używa nasze archiwum.
Podstawowa zaleta tego programu to cena:
Koszt licencji na 500 stanowisk nie przekroczy kwoty 8700 netto ( a mysle ze mozna sie jescze potargowac)
Uzywamy tego programu prawie roku i oprocz ceny ma on nastepujace zalety:
- małe wymagania sprzętowe (pracuje na tscjach pentioum 133 +32mb ram)
- polski interfejs użytkownika
- w miare prosta obsługa
Jest rowniez skuteczny. W okresie uzytkowania nie zdarzylo sie by cos przepuscil.

Posiada rowniez wady oczywiscie:
- brzydki interfejs
- słaba pomoc techniczna
- przy zakupie malezy sie zdecydowac czy kupujemy wersje centralnie zarzadzaną czy na stacje robocze

Proszze o konkretne wypowiedzi na temat tego lub inncy pakietów antywirusowych w przyzwoitych cenach (Niestey zaden darmowy program AV nie nadaje sie do wykorzystania w naszych warunkach - głównie ze wzgłedu na odpowiedznie obostrzenia w licencjach) .
Czekajac na dalszą rzeczową dyskusję
Pozdrawiam
Jacek M. Seweryn

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Ale jaki?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 29, 2005, »
Witam,

Wszystko ok ale... jaki to program?
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Anna Laszuk

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 161
program antywirusowy
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 29, 2005, »
Chodzi o DrWeba, o którym Jacekadmin pisal 9 lutego i który, o ile pamiętam, zdobył w ankiecie jakiś głos. Nie wiem, czy cena może decydować, ale jeśli uda nam się zejść do kilku tysięcy za kilkaset stanowisk, to może warto o to się postarać, np. zamawiając mniej licencji na MS Office i używając OpenOffice'a..
Skądinąd wiadomo, że niektóre archiwa już mają i przedłużyły llcencje na używane programy, więc otrzymując dodatkowy program - przynajmniej na jedno stanowisko - będą mogły porównać ich działanie.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Dr Web
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 30, 2005, »
Szczerze mówiąc sam głosowałem na Dr Weba –właśnie ze względu na cenę oraz małe wymagania sprzętowe. My też mieliśmy ten program i z tego co pamiętam nie było problemów z pomocą techniczną (może to kwestia firmy od której się kupuje?). Mieliśmy za to problem z czym innym –otóż program nie usuwał wirusów ze skrzynki pocztowej Mozilli i trzeba było trochę poprzestawiać żeby zadziałało...
Rozwiązanie, które proponuje p. Laszuk jest iście „salomonowe” i chyba najlepsze w naszej obecnej sytuacji. Tym bardziej, że niedługo wejdzie wersja 2.0 OpenOffice oferująca znaczne usprawnienia. (m.in. lepszy import plików z Worda).
Co do ceny programu... Jeśli zaoferuje się jakiejś firmie, że będzie zaopatrywać instytucję rządową w całym kraju to myślę, że cena KAŻDEJ aplikacji będzie możliwa do renegocjowania... :)...

Pozdrawiam
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Adam Ostrowski

  • Gość
Uwaga! Enter nr 4/2005
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 06, 2005, »
Z okładki:

"Pełna wersja. Do użytku w domu i w firmie. Kaspersky Anti-Virus. Personal Pro 5.0. Licencja na Cały Rok!"

Czy ktoś to już sprawdził??? i jakie opinie?

Pozdrawiam

Anonymous

  • Gość
program antywirusowy
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 07, 2005, »
Rafał Rufus Magryś I definitely agree with your words.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Kasperski z gazetą
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 11, 2005, »
Witam,


 Swego czasu (zanim przesiadłem się na Linuxa) używałem tego programu na komputerze domowym. W zasadzie były z nim dwa problemy:
1) nie usuwanie wirusów ze skrzynki pocztowej Mozilli (co jednak nie powodowało infekowania systemu),
2) Podczas skanowania praca na kompie była prawie niemożliwa (Athlon XP 1800, 512 MB RAM).
Zatem rozwiązenie proponowane przez AO jest do przyjęciai jest tanie a nawet bardzo tanie -zatem: wszyscy archiwiści do
kiosków ;)....

P.S. Najnowszy test skanerów online (aczkolwiek uważam to za rozwiązanie awaryjne): http://hacking.pl/news.php?id=4894
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Uwaga! Enter nr 4/2005
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 15, 2005, »
Cytat: "Adam Ostrowski"
Z okładki:

"Pełna wersja. Do użytku w domu i w firmie. Kaspersky Anti-Virus. Personal Pro 5.0. Licencja na Cały Rok!"

Czy ktoś to już sprawdził??? i jakie opinie?

Pozdrawiam



Ja uzywam Kasperskiego i chwale go sobie Mialem McAfee (dobry) i Avasta (na poczatku bylo ok ale pozniej avast zaczal swirowac

Offline BustaGryps

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
program antywirusowy
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 03, 2006, »
Ja uzywam Norton System Works 2004, w ktorym zawarte sa takie aplikacje jak Norton Antivirus, Norton Utilities, Norton CleanSweep i inne. Musze przyznac ze na poczatku przy maxymalnie bezpiecznym profilu komputer chodzil strasznie wolno (P4-1,5 GHZ, 512 RAM). Jednak przy opcji sredniej chodzi bardzo plynnie i co wiecej jest super bezpieczny :) Nie lapie zadnego smiecia z netu a ponadto sam sie aktualizuje o najnowsze skladniki ze strony Symantec'u. Polecam!!

Adam Ostrowski

  • Gość
Norton System Works
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 03, 2006, »
Cytat: "BustaGryps"
Ja uzywam Norton System Works 2004, w ktorym zawarte sa takie aplikacje jak Norton Antivirus, Norton Utilities, Norton CleanSweep i inne. Musze przyznac ze na poczatku przy maxymalnie bezpiecznym profilu komputer chodzil strasznie wolno (P4-1,5 GHZ, 512 RAM). Jednak przy opcji sredniej chodzi bardzo plynnie i co wiecej jest super bezpieczny :) Nie lapie zadnego smiecia z netu a ponadto sam sie aktualizuje o najnowsze skladniki ze strony Symantec'u. Polecam!!


Zapomniałeś o najważniejszym. Dodaj jeszcze, że kosztował 30 zet i nie trzeba go aktywować.

Ale z tym to chyba na inne forum.

Pozdrawiam
Adam

Offline BustaGryps

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
program antywirusowy
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 03, 2006, »
Sorry, ale nie rozumiem :/

Co masz na mysli piszac ze nie trzeba go aktywowac?

I nie kosztowal "30 zet" ;)

Pozdr!