Internetowe Forum Archiwalne > Archiwa Zakładowe

EZD

(1/2) > >>

mgro:
Dzień dobry,
w związku z obowiązkiem wprowadzenia od 01 stycznia 2026 r. EZD w jednostce proszę o poradę, który z systemów jest lepszy, praktyczniejszy, który możecie Państwo polecić: EZD PUW czy EZD RP. Kto w Państwa jednostkach zajmuje się wdrożeniem systemu - dział informatyki czy archiwum? Rozumiem, że z mojej strony jako archiwisty zakładowego konieczne jest tylko wprowadzenie zmian w instrukcji kancelaryjnej i archiwalnej. Jeśli nie potrzebuję zmian w jrwa to go nie zmieniam tak? Zaczynam pomału szykować się do wprowadzenia zmian.

muniekdm:
Wydaje mi się, że nie ma tutaj wyboru i jest narzucone odgórnie przepisami, że od 2026 r. jest wdrażany w instytucjach państwowych system EZD RP. Zwłaszacza w instytucjach, które nie posiadały do tej pory w ogóle systemu EZD.
Wydaje mi się, że kierownik jednostki wskazuje osoby odpowiedzialne za wdrożenie systemu. Na pewno trzeba dostosować instrukcję kancelaryjną.

Rovan:
Zmiany w przepisach, które miały wprowadzić obowiązek stosowania EZD od 2026 r. nie zostały ostatecznie uchwalone przed końcem kadencji.

Kadrowa:
U Nas też pojawił się temat EZD i właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie, że w IW będzie wprowadzany system EZD RP w pierwszej kolejności w jednostkach, które nie mają w ogóle go wprowadzonego, a finalnie te jednostki, które teraz pracują na innych systemach będą musiały się przenieść na EZD RP.

łucja:
Jakie konkretnie przepisy to mają wprowadzić?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej