Internetowe Forum Archiwalne > Metodyka Archiwalna

czas przechowywania deklaracji podatkowych

(1/1)

000paula:
Witam. Proszę o podzielenie się informacjami, jaki czas Państwo przechowujecie deklaracje podatkowe w swoich jednostkach ? Oficjalnie przyjmuje się (również ze strony US), że 5 lat wystarczy. My aktualnie w JRWA mamy B10, więc chcieliśmy to zmienić na B5. Kontaktując się z AP w Gdańsku otrzymałam informację, że należy być z tym ostrożnym (żeby zmniejszyć do B5), bo jakieś deklaracje muszą być na B10. Ja nigdzie nie znalazłam takiej informacji, a Pani z archiwum też nie wiedziała dokładnie jakie to deklaracje.
Będę wdzięczna za pomoc :)

Barsa:
Jakbyś pracowała w jakieś spółce lub czymś co może "pochwalić" się strata to dałbym w uwagach przy deklaracjach, jak i w ogóle dowodach księgowych adnotacje, że okres liczy się od rozliczenia straty za dany rok albo coś można dać odnośnie postępowań podatkowych ale to też takie ruchome sprawy.
Niektórzy księgowi też mają hopla na punkcie środków trwałych i amortyzacji, ale to też nie deklaracje podatkowe.
Tak to standardowo w jrwa podatki dot. nieruchomości to jest B10 ale to jest pod "2".

000paula:
Jesteśmy jednostką samorządową - ośrodek sportu - podlegającą bezpośrednio pod Urząd Gminy. Nie przechowujemy u siebie deklaracji podatkowych dot. nieruchomości. Bo propozycja zmniejszenia czasu przechowywania deklaracji podatkowych to właśnie od głównej księgowej wyszła, dlatego zapytałam u źródła, ale chciałam poznać też opinie innych archiwistów ;)

lukas_drill:
witam,
jeżeli jesteście taką jednostką, to sami ustalacie (ustaliliście) normatywy kancelaryjne z AP. Więc pozostaje kontakt z nimi i ew. zmiana kategorii?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej