Autor Wątek: Teki wydawnicze  (Przeczytany 2526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sindbad1

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 22
Teki wydawnicze
« dnia: Wrzesień 07, 2023, »
Witam. U mnie działa system tradycyjny. Mam pytanie dotyczące archiwizowania tek wydawniczych. Wszystkie dokumenty w takiej tece są w wersji papierowej tylko publikacja jest na nośniku elektronicznym (płyta, pendrive czy wręcz w elektronicznej bazie danych). Wydawnictwo miało tylko formę elektroniczną. Jak archiwizować taką tekę? Czy można zrobić tekę wydawniczą jako teczkę papierową dla np. jednej książki (czyli zgromadzić wszystkie dokumenty papierowe w tej teczce). I oprócz tego zrobić oddzielny spis zd.-odb. dla dokumentów elektronicznych gdzie l.p. z obydwu spisów pokrywały by się? Proszę pomóżcie

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Teki wydawnicze
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2023, »
Po pierwsze, po zakończeniu prowadzenia dokumentacji papierowej należy wyłączyć z niej wszystkie nośniki danych i przekazać do składu informatycznych nośników danych.
Nośniki ze składu po 2 latach kalendarzowych przekazujemy do AZ na odrębnym spisie zdawczo-odbiorczym.
Jeżeli w jednostce nie prowadzono składu to i tak w momencie archiwizacji papierowej części dokumentacji należy nośniki oddzielić i zarchiwizować na odrębnym spisie nośników.
Jeżeli część dokumentacji jest przechowywana w bazie danych to należy te dokumenty wyeksportować z bazy, zapisać na nośniku i w tej postaci zarchiwizować.
Liczby porządkowe na spisie z/o papierowej i elektronicznej dokumentacji nie muszą się pokrywać - dokumentacje wiążemy ze sobą po znaku sprawy.