Internetowe Forum Archiwalne > Metodyka Archiwalna

Badanie mykologiczne przed przekazaniem kat. A do AAN

(1/2) > >>

Dory:
Czy ktoś z Was przed przekazaniem kat. A do Archiwum Akt Nowych spotkał się z wymogiem poddania zdjęć badaniu mykologicznemu?
Podczas kontaktu z pracownikiem AAN kilka miesięcy temu powiedziałam, że mamy w zasobie kilka teczek z pozytywami i negatywami. Usłyszałam, że nie podlegają fumigacji tylko badaniu mykologicznemu.
Teraz chciałabym zacząć temat, ale wyszukiwarka nic nie podaje - mykologia owszem, ale nie w kontekście dokumentacji.

Eliza:
Ostatnio podczas rozmowy z Panią z AN usłyszałam stwierdzenie, że każda dokumentacja przekazywana do Archiwum ma być wcześniej poddana badaniu mykologicznemu.
Akurat obecnie jestem na etapie przygotowywania dokumentacji do przekazania do AN i musieliśmy zlecić wykonanie ekspertyzy mykologicznej, której wyniki mamy przesłać do Archiwum.

Dory:
Ja usłyszałam, że teczki obowiązkowo trzeba poddać fumigacji a zdjęcia - badaniu mykologicznemu.
Sylwiakoj, czy możesz na priva napisać, jak to u Ciebie wyglądało a przede wszystkim - jakie firmy znalazłaś, które się tym zajmują?
Będę wdzięczna.

Barsa:
Zdążyło się w jednym z ministerstw, że badanie było potrzebne, a może inaczej wystarczające i obyło się bez fumigacji.

Dory:

--- Cytat: Barsa w Sierpień 07, 2023, ---Zdążyło się w jednym z ministerstw, że badanie było potrzebne, a może inaczej wystarczające i obyło się bez fumigacji.

--- Koniec cytatu ---
Fajnie, widzę, że w tym samym archiwum centralnym są różne wersje metodyki przed przekazaniem... U nas obowiązkowa fumigacja teczek z dokumentacją papierową i ekspertyza mykologiczna zdjęć, których nie można poddać fumigacji.
Barsa, możesz podać na mojego priva szczegóły: która firma, jak wygląda usługa (firma zabiera teczki czy trzeba dostarczyć, jak długo czekaliście) itd.)?
Szukam wskazówek, bo na rynku firm świadczących tego typu usługę (ekspertyza dokumentacji) jest tyle co kot napłakał - tak wynika z moich pobieżnych poszukiwań.
Będę wdzięczna :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej