Autor Wątek: Dokumentacja szkół i placówek oświatowych  (Przeczytany 5981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agusz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Dokumentacja szkół i placówek oświatowych
« dnia: Czerwiec 22, 2006, »
Witam na forum i od razu mam pytanie...
Pracuję w archium samorządowym i właśnie pojawił się problem przejmowania akt po zlikwidowanych szkołach i placówkach oświatowych, które do tej pory były przechowywane w różnych miejscach. Bezskutecznie szukam treści zarządzenia MEN nr 27 z 15 listopada 1991 - był tam przykładowy wykaz akt dla oświaty. Czy ktoś może dysponuje elektroniczną wersją? I pytanie drugie: zarządzenie to przestało obowiązywać, czy są jakieś kolejne akty wykonawcze dotyczące postępowania z dokumentami oświatowymi, ich kwalifikacją? Na jakiej podstawie określić kategorię archiwalną? Niestety nie bardzo mogę znaleźć ...
Będę wdzięczna za każdą sugestię dotyczacą oświatówki...
Pozdrawiam
Agnieszka

Offline archiw99

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
Odp: Dokumentacja szkół i placówek oświatowych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2011, »
Witam mam taki sam problem co zrobić z tą dokumentacją

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Odp: Dokumentacja szkół i placówek oświatowych
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2011, »
Witam,
mam zeskanowany wykaz akt dla kuratorium w Poznaniu z 1999 r. Jeśli to was urządza, chętnie prześlę.
Pozdrawiam

Offline archiw99

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
Odp: Dokumentacja szkół i placówek oświatowych
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2011, »
Witam proszę o te skany i z góry dziękuje.

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Odp: Dokumentacja szkół i placówek oświatowych
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2011, »
Skany można pobrać w tym wątku: http://www.ifar.nac.gov.pl/index.php?topic=1907.0

Pozdrawiam

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dokumentacja szkół i placówek oświatowych
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2018, »
Chciałabym odnowić wątek.
W 2012 roku została zlikwidowana szkoła. Przekazano nam większość jej dokumentów. Niestety nie mogłam uczestniczyć w procesie archiwizacji i przyjmowaniu akt. Nie wiem zatem, na podstawie jakiego JRWA kwalifikowano dokumenty. Bo oczywiście do 2012 roku nikt w szkole o wykazie akt nie słyszał. Podejrzewam, że ściągnęli jakikolwiek wykaz dla szkół i w oparciu o niego nadawali tytuły i kategorię archiwalną.
W chwili obecnej jestem na etapie pisania wniosku o brakowanie do ap. No i nie wiem, co wpisać w punkcie o podstawie kwalifikacji. Szukam od kilku dni wykazu, którego numery pasowałyby do naszych i nic...  Wszelkie linki, które udało mi się znaleźć tutaj są nieaktywne... Pracownik ap przesłał mi jakiś wykaz akt kuratorium oświaty, ale tu też nie ma zgodności. Nie chcę wpisywać pierwszego z brzegu wykazu, skoro się nie zgadza. I teraz moje pytanie: czy mogę wpisać jakąś formułkę, że kwalifikacja archiwalna jest poprawna?

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Dokumentacja szkół i placówek oświatowych
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2018, »
Sprawdzałaś przykładowy JRWA dla szkół ze strony NDAP?
https://www.archiwa.gov.pl/images/docs/klasyfikacja/klasy_4_6_NDAP_szkoly.pdf

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dokumentacja szkół i placówek oświatowych
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2018, »
Jeszcze rano nie mogłam wejść na strony NDAP z tymi wykazami... Niestety to też nie ta rzeczówka. Ustaliłam już strategię działania z ap. Nie będę naginać rzeczywistości. Bardzo dziękuję jednak za odpowiedź.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dokumentacja szkół i placówek oświatowych
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2018, »
Swego czasu Kuratoria w latach 90-tych ustalały jrwa dla jednostek oświatowych dla swojego terenu. Czasami gmina uzgadniała takie przepisy dla swoich szkół z archiwum państwowym.
prawy obrońca lewego słupka