Autor Wątek: Dokumentacja techniczna w zasobie archiwum zakładowego  (Przeczytany 530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 487
Dzień dobry,

z uwagi na konieczno

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 487
Odp: Dokumentacja techniczna w zasobie archiwum zakładowego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2022, »
z uwagi na konieczność "pierwszego" przyjęcia do zasobu archiwum zakladowego  dokumentacji technicznej dotyczącej obiektów budowlanych jak np.projekty techniczne, projekty budowlane, projekty wykonawcze a dotyczące np. poszczególnych branż jak np. sanitarna, elektryczna, telefoniczna. Proszę o wskazówki jakie wymagania stawialiście komórce merytorycznej przy przygotowywaniu do przekazania tego rodzaju dokumentacji. Interesuje mnie m.in. takie szczegóły jak co uznaliście za jednostkę archiwalna i w konsekwencji jej paginacje, cezurę czasowa teczki i pozostałe elementy opisu okładki teczki. W jaki sposób poradziliście sobie z projektami wielkoformatowymi i w jaki sposób przechowujecie je w zasobie archiwum (tuby itp.)
Proszę o wszelkie informacje lub wskazówki odsyłające do innych źródeł mogących pomoc mi przy tym "dziewiczym" dla mnie temacie.

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 487
Odp: Dokumentacja techniczna w zasobie archiwum zakładowego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2022, »
Dzień dobry,

z uwagi na dotychczasowy brak podjęcia wątku informuje, ze dotarłem do Zarządzenia nr 9 NDAP z 12.07.2000 gdzie znajduje się m.in. wzór spisu zdawczo-odbiorczego dla omawianej dokumentacji. W kolumnach spisu brakuje danych dotychczas ilości stron/kart poszczególnych dokumentów. Czy to oznacza, ze przekazywana dokumentacja do zasobu archiwum ma być pozbawiona paginacji?


Offline Leksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Dokumentacja techniczna w zasobie archiwum zakładowego
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2022, »
Na stronie Archiwum Narodowego w Krakowie również jest formularz bez ilości stron - dla mnie to dosyć autorytatywne
https://ank.gov.pl/co-robimy/nadzor-archiwalny/nadzor-archiwalny-formularze-do-pobrania/

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 487
Odp: Dokumentacja techniczna w zasobie archiwum zakładowego
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2022, »
Dzien dobry.
dziekuje Aleksandra za podjecie wątku. Przekazany przez Ciebie spis pokrywa się ze wzorem zarządzeniaNDAP .Niestety w obecnie obowiązującej IK nie mam unormowanego takiego formatu. Ponadto odgórny wzór spisu dokumentacji wysyłanej do nadzoru archiwalnego w celu brakowania wymaga podania ilości stron co oznaczałoby syzyfowa prace ale już dla pracowników archiwum.
Z uwagi na powyższe myślę ze unormuję podobny wzór w nowej IK ale z konieczniejsza paginacji przekazywanej dokumentacji na poziomie komórki przekazującej dokumentacje do zasobu archiwum.

Offline Kto-pyta-nie-błądzi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Odp: Dokumentacja techniczna w zasobie archiwum zakładowego
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2022, »
Pozwolę sobie podpiąć się pod wątek z pytaniem, co stanowi sygnaturę dokumentacji technicznej (taką rubrykę należy wypełnić  w spisie zdawczo - odbiorczym). Drugie pytanie dotyczy wpisywania ilości matryc na tymże spisie. Czy jeśli mamy teczkę projektu, w której oprócz części opisowej wpięte są również matryce, to w spisie zdawczo - odbiorczym wpisujemy ilość teczek: 1 oraz ilość matryc, która znajduje się w tej teczce? Czy chodzi tylko o matryce, które znajdowałyby się poza tą teczką, np. w tubach?
Z góry dziękuję za cenne wskazówki.

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Dokumentacja techniczna w zasobie archiwum zakładowego
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2022, »
Podepnę się pod wątek.Czy ktoś spotkał się z zaklasyfikowaniem do dokumentacji technicznej urządzeń (np. tachografy) i przedmiotów (np. magnesy). Jak sobie z tym poradzić...