Autor Wątek: węgiel  (Przeczytany 1389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KasiaKatarzyna

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
węgiel
« dnia: Październik 26, 2022, »
Pod jakie hasło byście zakwalifikowali dokumentacje związaną z węglem, który będzie sprzedawany za pośrednictwem gmin. Zastanawiam się nad hasłem 651 programy, projekty, analizy z zakresu gospodarowania złożami i kopalinami Kat A, lub 6520 ewidencja złóż kopalin też kat A. Aczkolwiek zastanawiam się czy to nadaje się na kategorię A.

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: węgiel
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2022, »
Też się nad tym zastanawialiśmy i również myślimy o haśle 651. Ewentualnie 650 gdyby chodziło o jakieś wytyczne, przepisy itp. Szkoda że to kat. A, ale nic innego nie widzę co by mogło pasować. Ciekawa jestem Waszych opinii :)

Offline KasiaKatarzyna

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: węgiel
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2022, »
ja jeszcze będę szukać w jrwa może coś znajdę odnośnie dystrybucji źródłami ciepła albo coś, bo mi to pod Kat. A nie pasuje.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: węgiel
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2022, »
Ponieważ jest to nowe zadanie dla gminy wystąpcie do AP o rozszerzenie jrwa.
prawy obrońca lewego słupka

Offline UMarchiwum

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
Odp: węgiel
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2022, »
 A ja myślę że może bardziej pasuje 8220 Udzielanie pomocy rzeczowej z dopiskiem Wnioski na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych? I B5  ;)

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 487
Odp: węgiel
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2022, »
Dzień dobry,
przy okazji tego wątku chciałbym dopytać gdzie obecnie znajdują sie na stronie NDAP wskazówki dotyczące postępowania z dokumentacja m.in. w kwestii klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji. Otwierając ostatnio stronę NDAP zostałem przekierowy do wersji BIP gdzie nie potrafię znaleźć zakładki w tym temacie.

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: węgiel
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2022, »
Nie wiem, czy to o to chodzi... Faktycznie poukrywane te zakładki.
https://www.archiwa.gov.pl/poznaj/dla-instytucji-i-firm/zarzadzanie-dokumentacja/komunikaty/


Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: węgiel
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2022, »
A ja myślę że może bardziej pasuje 8220 Udzielanie pomocy rzeczowej z dopiskiem Wnioski na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych? I B5  ;)

Nie bardzo. Dodatek węglowy to świadczenie pieniężne, a nie rzeczowe.
Jeżeli już to bardzie pasuje 8212 - "Zasiłki celowe", choć osobiście waham się między tą klasą, a 651, ewentualnie skorzystaniem z możliwości rozszerzenia JRWA.

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: węgiel
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2022, »
A ja myślę że może bardziej pasuje 8220 Udzielanie pomocy rzeczowej z dopiskiem Wnioski na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych? I B5  ;)

Nie bardzo. Dodatek węglowy to świadczenie pieniężne, a nie rzeczowe.
Jeżeli już to bardzie pasuje 8212 - "Zasiłki celowe", choć osobiście waham się między tą klasą, a 651, ewentualnie skorzystaniem z możliwości rozszerzenia JRWA.
Z tym, że nie piszemy tutaj o dodatku węglowym a o sprzedaży samego węgla przez gminy, czyli - chyba - świadczenie rzeczowe??

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: węgiel
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2022, »
Właśnie dlatego napisałem, że biorę również pod uwagę klasę 651 i ona byłaby chyba najlepiej dopasowana do omawianej sytuacji.
Ostatecznie sprzedaż to tak na dobrą sprawę nie nie zasiłek - ani pieniężny, ani rzeczowy.

Zasiłkiem (pieniężnym) będzie natomiast te 3000 wypłacane na zakup węgla.

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: węgiel
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2022, »
Właśnie dlatego napisałem, że biorę również pod uwagę klasę 651 i ona byłaby chyba najlepiej dopasowana do omawianej sytuacji.
Ostatecznie sprzedaż to tak na dobrą sprawę nie nie zasiłek - ani pieniężny, ani rzeczowy.

Zasiłkiem (pieniężnym) będzie natomiast te 3000 wypłacane na zakup węgla.
ok, rozumiem

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: węgiel
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2023, »
Wracam do sprawy zakupu węgla przeprowadzanego za pośrednictwem gmin. U mnie wnioski o przydział węgla były przyjmowane bezpośrednio przez gminę (w odróżnieniu od wniosków o dodatek węglowy, które przyjmował MGOPS). I tak okazało się, że część dokumentacji w gminie została sklasyfikowana pod hasłem 8124 Realizacja przez podmioty zewnętrzne zadań z zakresu pomocy społecznej. Czy właśnie same wnioski można by "podciągnąć" pod takie hasło? Bo to 651, o którym pisaliśmy w tym wątku wcześniej to chyba jest zbyt za daleko idący symbol?