Autor Wątek: Tytuł teczki  (Przeczytany 469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anna.pawlicka@op.pl

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 7
Tytuł teczki
« dnia: Październik 24, 2022, »
Dzień dobry,
mam  pytanie odnośnie zapisu tytułu teczki. Wiem, że piszemy hasło klasyfikacyjne z rzeczowego wykazu akt który obowiązuje. Czy Państwo w nawiasie zapisują dodatkowe informacje, uzupełniające zawartość teczki?
Bo u mnie według IK jest zapis ze tytuł teczki jest złożony z pełnego hasła klasyfikacyjnego wykazu akt i informacji o rodzaju dokumentacji występującej w teczce.

Np Skargi i nioski załatwiane bezpośrednio (  skarga dot. obsługi widowni z dnia 20.10.1999, skarga dot. kierownika widowni z dnia..... czy tu mam kolejno wymienić jakie skargi). Czy trzeba tak szczegółowo , czy to zależy też od A.P?

Pozdrawiam

Offline estridka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tytuł teczki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2022, »
Ja zawsze pisałam hasło z JRWA a pod nim daty skrajne. Teraz robiłam spis dokumentacji przeznaczonej do brakowania i miałam teczki o haśle "Dowody księgowe" i pracownicy czasami zapisywali w nawiasie np. faktury czy coś innego i wtedy też na spisie wpisywałam hasło i to, co w nawiasie.
Jeśli chodzi o mnie, gdybym robiła wspomnianą teczkę z dowodami księgowymi, to bym wpisała o jakie dokumenty chodzi, gdyby w teczce był tylko jeden rodzaj dokumentów - np. faktury, dowody przyjęcia środka trwałego OT. W Pani przypadku jeśli w teczce mam skargi kilkunastu osób to nie wpisywałabym nazwisk wszystkich osób jako tytuł teczki, ale może zrobiłabym listę i umieściłabym ją na początku teczki, chociaż na spisie spraw powinny być nazwiska.

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Tytuł teczki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2022, »

Ja bym się w ogóle zastanowił czy w tym przypadku potrzebny jest podtytuł. Skoro hasło główne wskazuje na skargi, a skargi są różne bez ukierunkowania na konkretne zagadnienie. Więc nie ma sensu tego pisać. Podtytuły najlepiej stosować tam gdzie do hasła głównego mamy wiele rodzajów dokumentacji, a podany tytuł dostatecznie tego nie precyzuje. Dobrym przykładem są wspomniane dowody księgowe lub np. teczki podmiotów nadzorowanych/ kontrolowanych.

pozdrawiam

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: Tytuł teczki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2022, »

Ja bym się w ogóle zastanowił czy w tym przypadku potrzebny jest podtytuł. Skoro hasło główne wskazuje na skargi, a skargi są różne bez ukierunkowania na konkretne zagadnienie. Więc nie ma sensu tego pisać. Podtytuły najlepiej stosować tam gdzie do hasła głównego mamy wiele rodzajów dokumentacji, a podany tytuł dostatecznie tego nie precyzuje. Dobrym przykładem są wspomniane dowody księgowe lub np. teczki podmiotów nadzorowanych/ kontrolowanych.

pozdrawiam

Zgadzam się.