Autor Wątek: Czy pieniądz papierowy może być częścią zespołu?  (Przeczytany 6609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomek

  • Gość
Mam zapytanie. Jak myślicie czy pieniądz zastępczy papierowy wydany w czasie wojny przez magistrat miasta może być częścią zespołu Akta miasta...?

Offline Hanna Staszewska

  • Moderator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1744
Czy pieniądz papierowy może być częścią zespołu?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2006, »
Oczywiście, że to może być część zespołu Akta miasta... (tak samo jak np. kartki żywnościowe, obligacje itp. druki wydawane przez magistrat).

kocibrzuch

  • Gość
Czy pieniądz papierowy może być częścią zespołu?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2006, »
A także np. grzywa lwa, którego ustrzelił Jan Zdzisław Tarnowski, pępowiny Sanguszków, przykłady baraniego runa i materiałów szwalniczych, tablica rejestracyjna z lat dwudziestych, zasuszone kwiatki, piórka ze stroi balowych, ząbki mleczne Potockich, opłatki świąteczne etc. etc.  :lol:

Tomek

  • Gość
Czy pieniądz papierowy może być częścią zespołu?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2006, »
Jako j.a.?

kocibrzuch

  • Gość
Czy pieniądz papierowy może być częścią zespołu?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2006, »
W podanych przeze mnie przypadkach nie. Takie rzeczy są raczej z aktami, choć mamy np. album z banknotami czy też plik weksli.

Ciekawa uwaga. Jestem sobie w stanie wyobrazić taką sytację.

Tomek

  • Gość
Czy pieniądz papierowy może być częścią zespołu?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2006, »
Mam teczkę z banknotami. 99% to Reichsmarki z czasów wielkiej inflacji i właśnie taki jeden banknot magistracki. Chciałbym go dołączyć do zespołu który w zasadzie składa się też z 1 j.a. Czyli w sumie będą 2 j.a.

Offline Maciej Zdunek

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
Czy pieniądz papierowy może być częścią zespołu?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2006, »
Cytat: "Tomek"
Mam teczkę z banknotami. 99% to Reichsmarki z czasów wielkiej inflacji i właśnie taki jeden banknot magistracki. Chciałbym go dołączyć do zespołu który w zasadzie składa się też z 1 j.a. Czyli w sumie będą 2 j.a.

W czym problem?
Absens carens

Tomek

  • Gość
Czy pieniądz papierowy może być częścią zespołu?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2006, »
OK. Już mam rozwiane moje wątpliwości. Dzięki za konsultację.