Autor Wątek: Przekwalfikowanie dokumentacji.  (Przeczytany 462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mika299

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Przekwalfikowanie dokumentacji.
« dnia: Sierpień 09, 2022, »
Witam,

chciałam zapytać jak postępować z dokumentacją, ktora została przekwalfikowana przez AP  z kat. B10 na kat A. Czy mam stworzyc nowy spis? Czy może zmienic w starym spisie kategorie?

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Przekwalfikowanie dokumentacji.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2022, »
Elektroniczna zmiana w spisach nie jest żadnym problemem. Proszę sobie zrobić adnotację, że zmian dokonuje pani zgodnie z (tu nr pisma AP). Czy AP podało uzasadnienie? Jeśli tak, proszę się na nie powołać. W wydrukach spisów (jeśli istnieją) adnotować można + pieczątka i podpis archiwisty. Pozdrawiam
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Przekwalfikowanie dokumentacji.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2022, »
Witam,
powinna zostać przepakowana do teczek bezkwasowych, a te do pudeł bezkwasowych zgodnych z rozporządzeniem MKiDN z 20 X 2015 r., Jeżeli zachodzi potrzeba to również uporządkowana.
Jeżeli chodzi o spisy to zgodnie z zaleceniami AP  zrobiłem nowe spisy dla dokumentacji przekwalifikowanej na materiały archiwalne. Na starych spisach znalazły się odpowiednie adnotacje, podobnie zresztą jak i pod nowym spisem.
Myślę, że pewne wskazówki można uzyskać w Informacji nr 11 NDAP z 15.VII.2011 r. Dotyczy ona co prawda zmian wynikających z wprowadzenia rozporządzenia PRM z 18 I 2011 jednak część dotycząca przekwalifikowania na kat. A może dać pewne wskazówki jak to zapisać. Naturalnie jeżeli AP nie wskaże innego sposobu.
pozdrawiam

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: Przekwalfikowanie dokumentacji.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2022, »
No i trzeba spaginować.

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Przekwalfikowanie dokumentacji.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2022, »
Jaka komórka organizacyjna wytworzyła te akta? Pytam, bo ewentualne porządkowanie akt powinno się rozpocząć od rozmowy z aktotwórcą. Warto to zrobić. To ciekawe "zderzenie" opinii wytwórcy i archiwum. 
Pozdrawiam
Danuta J. Samek