Autor Wątek: archiwum zakładowe - przyjmowanie dok. - wydział komunikacji  (Przeczytany 596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dorota2302

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Witam.
Jestem "świeżym" pracownikiem archiwum zakładowego w starostwie, do którego wydział komunikacji chce przekazać dokumenty dot. stacji kontroli pojazdów od 1995 roku do bieżących. Mam w związku z tym pytaniy
 - dokumenty dot. stacji kontroli i obecnie "Rejestrowanie przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów" powinny być przekazywane - jedna teczka dla jednej stacji od początku założenia do zamknięcia firmy i wtedy dopiero przekazane do az czy każdy dokumenty dot. zmian zakładamy na każdy rok oddzielnie i taki mix jest przekazywany po dwóch latach do az?
- jak nazwać teczkę aktową (bo znaków spraw na pismach nie mama merytoryczny rozkłada ręce bo to też "świeżak") w przypadku dokumentów wytworzonych do 1999 roku bo jrwa z 23.12.1990 wprowadzone zarządzeniem nr 32 Ministra - Szefa Rady Ministrów było wtedy bardzo skąpe? nasuwają mi się dwie opcje - 5522- Przeglądy techniczne pojazdów samochodowych bądź 5511 - Współpraca z właściwymi organami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego ale nie mam pojęcia czy tak będzie ok
Będę wdzięczna za odpowiedź

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: archiwum zakładowe - przyjmowanie dok. - wydział komunikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2022, »
1) dokumenty dot. stacji kontroli powinny być przekazywane tak, jak były prowadzone - jeżeli założono jedną teczkę dla danej stacji i prowadzono ją zbiorczo przez kilka lat, to taki stan proponuję zachować;
2) do końca 1998 r. symbol 5522, hasło: "Przeglądy techniczne pojazdów samochodowych" - będzie prawidłowe, kategoria archiwalna - BE 10; pod hasłem klasyfikacyjnym proponuję doprecyzować tytuł teczki o nazwę stacji kontroli pojazdów, jeżeli teczkę prowadzono w sposób wskazany w pkt 1.

Offline Dorota2302

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Zapomniałam odpisać ;-)
DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ - wykorzystałam cenne wskazówki.