Autor Wątek: Jak skutecznie odstraszyć od zawodu archiwisty  (Przeczytany 836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 359
Jak skutecznie odstraszyć od zawodu archiwisty - wyjaśnia Archiwum Główne Akt Dawnych

Archiwum Główne Akt Dawnych w Warszawie Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Młodszy archiwista
w Oddziale V
Warunki pracy
- praca biurowa i fizyczna w siedzibie urzędu,
- kontakt z kurzem archiwalnym i zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi akt,
- stres związany z obsługą klientów zewnętrznych,
- praca przy sztucznym oświetleniu (w magazynach archiwalnych),
- stanowisko zlokalizowane jest na I piętrze urzędu,
- magazyny oddziału znajdują się w piwnicach,
- konieczność poruszania się pomiędzy kondygnacjami (budynek 2 piętrowy),

- budynek nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową,
- brak podjazdów i wind w budynku,
- pomieszczenia sanitarne nie są dostosowane do potrzeb osób z
niepełnosprawnością.

Rozumiem, że trzeba poinformować o potencjalnych "zagrożeniach" i "niebezpieczeństwach", ale wg mnie ważniejsze byłyby chociażby:

1. praca z najcenniejszymi i najstarszymi dokumentami dotyczącymi państwowości polskiej
2. udział w promowaniu i udostępnianiu unikatowych dóbr kultury

A tak: pensja groszowa, warunki pracy tragiczne: kto tam będzie chciał pracować?

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak skutecznie odstraszyć od zawodu archiwisty
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2022, »
na młodszego pewne ktoś się skusi... ale generalnie racja to jest śmieszne i tragiczne, w obecnych czasach liczy się dobre wynagrodzenie...

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: Jak skutecznie odstraszyć od zawodu archiwisty
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2022, »
Mnie bardziej razi ten natłok negatywnych czynników na wstępie do ogłoszenia. Nawet za niską pensję można się poświęcić, jeżeli masz wrażenie pracy w ważnym miejscu i przy cennych archiwaliach. A według tego ogłoszenia: kurz, pleśń, grzyb, stres, piwnice, bieganie po piętrach i piwnicach, a gdzieś daleko w tle najcenniejsze dokumenty historyczne. Nie jestem zwolennikiem malowania trawy na zielono, ale akcenty można było inaczej rozłożyć.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Jak skutecznie odstraszyć od zawodu archiwisty
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2022, »
Przesadzacie. To są kluczowe informacje o warunkach pracy. Noszenie akt, wklepywanie danych, trudni użytkownicy. Osoba ubiegająca się o zatrudnienie w takim miejscu powinna mieć co do tego jasną i pełną informację. Więc, owszem, masz kontakt z ważnymi dokumentami ale głównie jako dziesiątkami i setkami udostępnień oraz kilogramami noszonymi po schodach.
Nie wiem czy to samo ogłoszenie znalazłem w necie, ale tam zdaje się jest wymóg wykształcenia średniego.
Jarek Orszulak

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak skutecznie odstraszyć od zawodu archiwisty
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2022, »
Młodszy archiwista to faktycznie magazynier.
Ale jak się podejmie pracę to różnie może być. Użeranie się z debilami, Mobbing, insynuacje różnego typu, odwalanie pracy za kogoś, przeciążony kręgosłup, przepuklina, grzybica, uświadomienie sobie że twoja praca jak archiwisty dla zwierzchników nie jest istotna - liczą się inne priorytety, itp. Możecie dopisywać inne rzeczy z własnego doświadczenia.
prawy obrońca lewego słupka