Autor Wątek: przez jaki okres akta w segregatorze...proszę o podpowiedź  (Przeczytany 451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nutka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
Zajmuję się archiwum od nie dawna. Czytam dużo.... nie mogę jednak znaleźć w którym art. jest mowa o tym, że akta powinny być pod ręką przez rok lub 2 lata. Mam akta podopiecznych (wypłacałam zasiłki) i zakończyłam wypłatę itd. w maju 2022 roku. Gdzieś kiedyś czytałam, że  powinnam je mieć pod ręką przez 2 lata - nie mogę tego znaleźć a potem zarchiwizować i trzymać w archiwum zgodnie z instrukcją kancelaryjną. Czy ktoś mógłby mi pomóc i wskazać jak to jest i jaki art.?

Offline Nutka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
Odp: przez jaki okres akta w segregatorze...proszę o podpowiedź
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2022, »
pomoże ktoś:)

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przez jaki okres akta w segregatorze...proszę o podpowiedź
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2022, »
Te kwestie powinny być ujęte w instrukcji kancelaryjnej. Generalnie dokumentację przechowuje się w komórce merytorycznej przez okres 2 lat począwszy od roku następnego po roku zakończenia sprawy. Potem się przekazuje dokumentację do archiwum zakładowego i przechowuje przez okres wskazany w JRWA dla danego rodzaju spraw.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przez jaki okres akta w segregatorze...proszę o podpowiedź
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2022, »
Tak jak napisał przedmówca w komórce trzyma się przeważnie 2 lat a potem zdaje do AZ. Z tym że OPS częst się ma teczki świadczeniobiorców gdzie przez kilka lat odkładana jest korespondencja danego człowieka i tutaj czasami okres 2 letni nie bardzo pasuje. Oddaje się często gdy zakończono z kimś współpracę ;)
prawy obrońca lewego słupka

Offline Nutka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
Odp: przez jaki okres akta w segregatorze...proszę o podpowiedź
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2022, »
dziękuję bardzo:)