Autor Wątek: akta osobowe i dokumentacja pracownicza  (Przeczytany 724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kinia

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 98
akta osobowe i dokumentacja pracownicza
« dnia: Czerwiec 07, 2022, »
Czy akta osobowe i dokumentację pracownicza przechowujecie na półkach razem? I jeszcze mam pytanie odnośnie kategorii archiwalnej dokumentacji pracowniczej, czy macie ją zmienioną na B10? bo w moim jrwa jest B3 lub B5 a stosujemy ją od tego roku i nie wiem czemu taką dali kategorię.

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: akta osobowe i dokumentacja pracownicza
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2022, »
Dzień dobry, proszę się zastosować do JRWA, warto również skonsultować się z działem kadr (wytwórcą akt). Pozdrawiam
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline inka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Kobieta
Odp: akta osobowe i dokumentacja pracownicza
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2022, »
Akta osobowe przechowuję jako osobny zbiór, odrębnie od dokumentacji pracowniczej.

Jeśli chodzi o czas pracy i urlopy osób zatrudnionych (odnoszę się do JRWA dla gmin) to dla dokumentacji powstałej od 1.01.2019 r. liczymy kategorię B10 (informacja ze szkolenia), choć w JRWA jest B3 i B5.  Czyli dla dokumentacji sprzed 2019 r. będzie kat. B3, B5. Ja dla bezpieczeństwa nie brakuję wcześniejszych lat. Jaka praktyka jest u Was? Czy trzeba zmieniać JRWA? 

Offline Aanna

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 16
Odp: akta osobowe i dokumentacja pracownicza
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2022, »
Przejęłam archiwum niedawno, JRWA nie było u nas zmienione, nie wiem czy ktoś się konsultował z AP.
Urlopy i czas pracy sprzed zmian wysłałam we wniosku o zgodę na zniszczenie, czekam na odpowiedź.
A po zmianach mam wątpliwości jak to zrobić, musiałabym dzielić te teczki na pracowników zatrudnionych przed zmianami,a po najlepiej każdego pracownika w osobnej teczce. Te pierwsze zniszczyłabym szybko, te drugie dopiero 10 lat po ustaniu zatrudnienia każdego z nich.

Offline Kinia

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: akta osobowe i dokumentacja pracownicza
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2022, »
Jeszcze mam takie pytanie czy u kogoś jest tak że akta osobowe i listy płac przechowujecie razem na półce czy odrębnie? a akta osobowe się paginuje?