Autor Wątek: Jaki termin na zniszczenie po wydaniu zgody  (Przeczytany 450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aanna

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 16
Mam sporo dokumentacji której termin przechowywania minął. Planuję to wszystko spisywać i wnioski o zgodę na brakowanie wysyłać do AP z podziałem dokumentacji na referaty. Wydaje mi się że tak będzie łatwiej mi to wszystko ogarnąć.
Czy po każdej wydanej zgodzie na brakowanie muszę niezwłocznie zniszczyć dokumentację?
Czy np. jeśli dziś otrzymałam zgodę na zniszczenie, kolejną otrzymam za miesiąc (bo dopiero wysłałam drugi wniosek) to zniszczyć mogę obie części razem za jakiś czas. Okazuje się że koszt zniszczenia to głównie koszt transportu i tak po prostu będzie dużo taniej.
W tym roku będę miała kontrolę a AP i nie wiem czy to będzie jakiś problem że dokumenty będą leżały np. na osobnej półce i czekały na zniszczenie, a akurat pojawi się kontrola?

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Jaki termin na zniszczenie po wydaniu zgody
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2022, »
Oczywiście, że można kumulować utylizację dokumentów. Wszystko, co ma zgodę AP, może być utylizowane łącznie. Pamiętajmy, że firmy wykonujące niszczenie chętniej biorą więcej materiału. Nikt nie będzie utylizował po 0,60 mb., prawda? Lepiej dać 16 mb. W ewidencji odnotowuje się datę zgody i datę zniszczenia. Gromadzimy przecież certyfikaty zniszczenia. Dla archiwalnego porządku dobrze jest robić utylizację częściej niż rzadziej. Pozdrawiam :)     
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2022, wysłana przez Danuta J. Samek »
Pozdrawiam
Danuta J. Samek