Autor Wątek: Jaka klasa rzeczowa? Rejestr wydanych kluczy  (Przeczytany 426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aanna

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 16
W urzędzie gminy została wprowadzona Instrukcja postępowania z kluczami oraz zabezpieczenia pomieszczeń. Zgodnie z załącznikiem codziennie każdy pracownik pobierając i zdając klucz do pomieszczenia służbowego potwierdza to podpisując listę. Listy stanowią rejestr wydanych kluczy-
jaka to może być klasa z jrwa?

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Jaka klasa rzeczowa? Rejestr wydanych kluczy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2022, »
Gminy (jak i powiaty) mają odgórnie określone JRWA. Nie znajduje pani tam rzeczowości, która podpadałby pod organizację pracy/ bezpieczeństwo/ ... ? A jest zarządzenie Burmistrza/Wójta? Jaki ma znak? Kto jest komórką macierzystą dla tego typu działań organizacyjnych?   
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline Aanna

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 16
Odp: Jaka klasa rzeczowa? Rejestr wydanych kluczy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2022, »
No właśnie do niczego mi to nie pasuje. A zarządzenia to kategoria A. Te listy to jedna kartka dziennie - przez rok ogromna ilość, dla mnie zupełnie niepotrzebnej dokumentacji. Nawet nie chce myśleć że mogłaby to być kategoria A...

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Jaka klasa rzeczowa? Rejestr wydanych kluczy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2022, »
Też mi za bardzo nie pasuje żadne hasło z JRWA tak idealnie. Tak trochę zastanawiam się nad symbolem 2512 - Konserwacja i eksploatacja bieżąca budynków, lokali i pomieszczeń - B5, ale podkreślam nie jestem pewna czy to mogłoby być, to taka bardzo luźna sugestia ;)

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Jaka klasa rzeczowa? Rejestr wydanych kluczy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2022, »
Można zastosować rzeczowość 2340: dowody obecności w pracy. Jest to kat. B3. Wzięcie klucza do pokoju to jednoznaczna obecność w pracy!
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 358
Odp: Jaka klasa rzeczowa? Rejestr wydanych kluczy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2022, »
Jeżeli instrukcja dotyczy zabezpieczeń, to może być też 254 ochrona mienia, chociaż to BE10. Są tam ewidencje przepustek, kart magnetycznych - to zbliżone tematy.

Offline Aanna

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 16
Odp: Jaka klasa rzeczowa? Rejestr wydanych kluczy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2022, »
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, trzy propozycje to już coś. Co dwie głowy to nie jedna :)