Autor Wątek: wznowienie sprawy?  (Przeczytany 387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
wznowienie sprawy?
« dnia: Maj 06, 2022, »
Witam, chciałem się poradzić państwa bo zastanawiam się co zrobić w danej sytuacji: wpłynęło do nas pismo dotyczące pewnego pana, który już nie żyje a jego teczka była już dawno zarchiwizowana? :-\ Do teczki już zarchiwizowanej owego pisma "dołożyć" nie mogę, bo to by się mijało z celem, a teczki na jedno pismo nie opłaca się chyba zakładać (wg kierownika działu). Moim zdaniem powinno się utworzyć teczkę i potraktować pismo jako np sprawę pierwszą i sukcesywnie dokładać do niej kolejne sprawy, ale wolę zapytać się bardziej doświadczonych osób.  Bardzo proszę o radę, pozdrawiam.  :)

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: wznowienie sprawy?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2022, »
Pytanie, co to za teczka i jakiego rodzaju sprawy dotyczy. Czy jest to teczka zbiorcza, czy może są tam różne sprawy i wycofać należałoby tylko tą jedną, dotyczącą tego pana?

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: wznowienie sprawy?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2022, »
Dziękuję za odpowiedź. Pracuję w MOPS i podejrzewam, że jest to teczka zbiorcza ::) Jakie to pismo - nie wiem- i jak dla mnie to trochę dziwne, że kierownik pytał o zdanie (ja pracuję tu dwa lata), no bo ciekawe co robili do tej pory w takich przypadkach?

Teczka jest z wydziału ds świadczeń rodzinnych
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2022, wysłana przez młodziak »