Autor Wątek: Z automatu do A?  (Przeczytany 810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiktoria933

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Z automatu do A?
« dnia: Marzec 30, 2022, »
Drodzy! Mam pewną zagwostkę i wierzę, że jesteście w stanie mi w tym pomóc :)
Otóż, porządkuję dokumenty pewnego urzędu i natrafiłam na teczkę w której znajdują się zarządzenia organów zewnętrznych.
W obowiązującym jrwa, dokumenty tego typu przypisane są do kat. B, ale ich daty skrajne to 1963-1991. Wydaje mi się, że był jakiś przepis stanowiący, że dokumenty sprzed któregoś roku należy z automatu kwalifikować do kat. A, ale nie mogłam tego namierzyć. 
Będę wdzięczna za pomoc i rozwiązanie mojej zagwostki.
Pozdrawiam :)

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Z automatu do A?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2022, »
Dzień dobry, zwróciłabym uwagę, kto wytworzył te dokumenty. Czy istnieje jakiś kontynuator, następca tych rzeczowości. Na dokument starszy niż 50-letni trzeba patrzeć pod wieloma względami. Jak na zabytek.   Czego dotyczą te dokumenty? Co to za urzędy zewnętrzne i jak się mają do struktury administracyjnej w obecnych realiach? Czy w urzędzie jest ktoś, kto mógłby ocenić ich wartość?
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline wiktoria933

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Odp: Z automatu do A?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2022, »
Nie jestem pewna czy w urzędzie jest ktoś kto będzie w stanie ocenić wartość tych dokumentów, niestety. Zapytam, chociaż podejrzewam, że zostanę z tym sama.
Odnośnie twórców zarządzeń to są to np. Ministerstwo pracy i polityki społecznej, prezydium wojewódzkiej rady narodowej( (przesłano wyciąg z uchwały dot.  Budżetu), informacja o przepisach prawnych zawartych w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z automatu do A?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2022, »
Standardowo zarządzenia zewnętrzne były kategorią B10. Zresztą piszesz, że w twoim jrwa jest to kategoria B, więc nie mam problemu. Najwyżej AP przy brakowaniu karze ci to wyłączyć.
prawy obrońca lewego słupka