Autor Wątek: Nowe wskazówki metodyczne dot. opracowania fotografii  (Przeczytany 16656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hanna Staszewska

  • Moderator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1744
Nowe wskazówki metodyczne dot. opracowania fotografii
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 10, 2006, »
Cytat: "Tomek"
Wydaje mi sie, że kazdorazowe nowe wskazówki metodyczne powinny być dane do szerokich konsultacji międzyarchiwalnych.

To powinna być oczywista praktyka. W dobie poczty elektronicznej rozesłanie projektów nowych wskazówek metodycznych do wszystkich archiwów z zaleceniem przedstawienia uwag (mogłyby to robić komisje metodyczne poszczególnych archiwów) nie powinno być problemem. Obowiązek taki powinien spoczywać na Zakładzie Naukowym Archiwistyki, który niejako z urzędu nadzoruje prace zespołów naukowych i Centralnej Komisji Metodycznej (mam nadzieję, że nie wiąże się to z potrzebą przeprowadzenia zmian organizacyjnych). Zresztą kwestie te były już dyskutowane na forum.
 
Cytat: "Tomek"
Aby praktycy nie rozmijali się z teoretykami.

Ależ w zespole przygotowującym wskazówki dot. opracowania fotografii byli praktycy, m.in. 3 osoby z ADM.
Proponuję jednak wrócić do meritum dyskusji. Bardzo proszę p. dyrektor Ewę Podgórską, jako przewodniczącą zespołu przygotowującego wskazówki, o konkretne odpowiedzi na poszczególne pytania i wątpliwości, przedstawione przeze mnie w pierwszym poście.

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Nowe wskazówki metodyczne dot. opracowania fotografii
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 20, 2006, »
Witam
Zastanawiam się jak jest z tymi wskazówkami: obowiązują czy nie? Nie dotarło bowiem do nas żadne pismo w tej sprawie.
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Hanna Staszewska

  • Moderator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1744
Nowe wskazówki metodyczne dot. opracowania fotografii
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2006, »
Obowiązują. Do Poznania pismo w tej sprawie dotarło jeszcze w kwietniu br.