Autor Wątek: Daty skrajne - karty roczne wynagrodzeń osobowych  (Przeczytany 1159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aleksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 104
Witam,
mam problem z ustaleniem dat skrajnych kart rocznych wynagrodzeń osobowych. Przykład:
Pracownik rozpoczął pracę w 2015 r. zwolnił się w 2018 r., w 2019 r. dostał 13-stkę (papier doszedł do jego teczki), a w 2020 r. doszedł jeszcze PIT.
Pytanie o daty skrajne dla jego teczki - 2015-2018? czy 2015-2020? Liczymy od daty zwolnienia, czy ostatniego pisma??

Offline kkk

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 48
Odp: Daty skrajne - karty roczne wynagrodzeń osobowych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2022, »
Robisz to jako pracownik zatrudniony w komórce księgowej (płac) czy archiwistka?
Jako pracownik płac, to interesuje Cię wynagrodzenie (lista płac), data od data do (listy płac to dokumentacja nietworząca akt spraw). Data zwolnienia pracownika, to sprawa kadr i dokumentów znajdujących się w teczce akta osobowe, są to różne znaki spraw. Jako archiwistka, to przyjmujesz dokumentacje od innych komórek na podstawie spisu zo , ale zgodnie z tym co powyżej.

Offline 000paula

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Odp: Daty skrajne - karty roczne wynagrodzeń osobowych
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2024, »
A co jeśli, jednostka nie ma podziału na komórki ?

Offline Leksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Daty skrajne - karty roczne wynagrodzeń osobowych
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2024, »
Data ostatniego pisma.
W spisie zdawczo-odbiorczym akt osobowych jest miejsce na zapis o datach zatrudnienia i datach skrajnych dokumentacji. Jeżeli jednostka decyduje się na wpinanie kart zarobkowych do akt osobowych, tonależyuwzględnić datę datę sporządzenia  kartoteki, zwłaszcza że trzynastkę wykazuje się w roku wypłaty (mimo że dot. poprzedniego roku)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2024, wysłana przez Leksandra »

Offline Leksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Daty skrajne - karty roczne wynagrodzeń osobowych
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2024, »
A ja mam problem z datami skrajnymi akt osobowych w innym przypadku, a mianowicie, w sytuacji, gdy były pracownik zwraca się z wnioskiek o wydanie kopii dokumentaji pracowniczej, wniosek ten dołącza się do akt osobowych, co burzy daty skrajne dokumentacji w teczce  :(
Daleka jestem od wycofywania akt z archiwum i ponownego przyjmowania ich, zwłaszcza, że takie rzeczy robi u nas archiwista i de facto nie ma mowy o wycofywaniu takim jak przy wznowieniu sprawy.

Offline 000paula

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Odp: Daty skrajne - karty roczne wynagrodzeń osobowych
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2024, »
A do jakiej części akt osobowych dołączysz ten wniosek ? Do części D ?

Offline 000paula

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Odp: Daty skrajne - karty roczne wynagrodzeń osobowych
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2024, »
przepraszam - mój błąd , chciałam wpisać część C

Offline Leksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Daty skrajne - karty roczne wynagrodzeń osobowych
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2024, »
Tak do części C, a gdy rzecz dot. osoby aktualnie zatrudnionej to Kadry dołączają do części B

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Daty skrajne - karty roczne wynagrodzeń osobowych
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2024, »
... hmm, ale co burzy? Trzeba zmienić daty i tyle. W teczce to żaden problem, nie przeskoczymy tego. Problem to jest przy spisie, bo to już podpisane  jest, ale też trzeba dać parafkę, zmienić datę i też inaczej nie da rady, bo dokument jednak doszedł do teczki.