Autor Wątek: Dokumentacja pracownicza  (Przeczytany 630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kinia

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 98
Dokumentacja pracownicza
« dnia: Listopad 23, 2021, »
Czy w waszym jrwa okres przechowywania dokumentacji pracowniczej 9rozliczenia czasu pracy, urlopy, odzież robocza) wynosi 5 lat? Bo wg MPiPS dokumentację pracowniczą trzeba przechowywać trzeba przechowywać przynajmniej przez cały okres zatrudnienia pracownika

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Dokumentacja pracownicza
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2021, »
Witam,
jak na razie mamy B-5. Ale jestem w trakcie uzgodnienia zmian. Po których zgodnie z nowelizacją ustawy z 26 VI 1974 r. - kodeks pracy, a także rozporządzeniem MPiPS z 10 XII 2018 r. w którym jest określone jakiej dokumentacji zmiany dotyczą będzie B-10 liczone od końca roku kalendarzowego w którym ustał stosunek pracy. Nowe okresy przechowywania są również we wzorze JRWA dla klas 0-3 znajdującymi się na stronie NDAP: https://archiwa.gov.pl/pl/2-uncategorised/748-przyk%C5%82adowa-klasyfikacja-i-kwalifikacja-dokumentacji-dla-r%C3%B3%C5%BCnych-podmiot%C3%B3w

pozdrawiam

Offline Kinia

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Dokumentacja pracownicza
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2021, »
Można wiedzieć jakiej treści uzgadniacie zmiany z AP, nigdy wcześniej tego nie robiłam

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Dokumentacja pracownicza
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2021, »
Można wiedzieć jakiej treści uzgadniacie zmiany z AP, nigdy wcześniej tego nie robiłam

Przepraszam nie uściśliłem. Oczywiście chodzi o zmiany w jednolitym rzeczowym wykazie akt.

;)