Autor Wątek: Obieg dokumentów - błędny znak sprawy  (Przeczytany 7182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mkoch7

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 27
Obieg dokumentów - błędny znak sprawy
« dnia: Kwiecień 24, 2006, »
Nadałem błędny znak sprawy (gdy pisałem pismo do inst. państwowej), teraz się zorientowałem w momencie pisania kolejnego pisma. Co zrobić? Czy kontynuować błędne oznaczanie pism (niezgodnie z rz.w.a., którym się posługuję) czy co? Podam przykład: znak sprawy: ORO-098-1/06 a wiem, że wtedy powinienem napisać ORO-121-1/06. Wiem, że gdybym wtedy napisał poprawnie to teraz napisałbym ORO-121-2/06. A tak to co mam zrobić? (Bo muszę pisać ciąg dalszy). Dodam, że ten pierwszy znak sprawy jest kompletnie z innej bajki niż tematyka, o której piszę. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

PS Przeniosłem temat z Silva..., bo tam nikt nie znał odpowiedzi. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Błędny znak sprawy - niezgodny z j.rz.w.a.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2006, »
hm, instrukcje kancelaryjne chyba nie przewidują takiej sytuacji ... myślę że można albo zostawić to tak jak jest, albo przenieść sprawę do właściwej teczki rzeczowej.
Jarek Orszulak

Offline mkoch7

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 27
Ale co zrobić pisząc do Instytucji, która ma już jedno pismo
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2006, »
ode mnie ze złym znakiem sprawy, a muszę dalej do nich pisać?

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Błędny znak sprawy - niezgodny z j.rz.w.a.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2006, »
nie rozumiem pytania.
Jarek Orszulak

Offline mkoch7

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 27
Błędny znak
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2006, »
1. Napisałem do AP z błędnym znakiem sprawy
2. Teraz piszę kontynuację tej sprawy, ale nie chcę kontynuować błędnego znakowania
3. Co w związku z tym zrobić (szerzej napisałem na ten temat na początku) ? Pierwsze pismo np miało taki znak sprawy: OKI-120-1/06,
a teraz piszę drugie pismo w tej samej sprawie i co: OKI-345-1/06, czy OKI-120-1/06  ? lub kolejnej sprawie OKI-345-2/06 (choć teraz przez to, że źle nadałem na początku znak sprawy nie mam OKI-345-1/06 w aktach.
Trochę to może zawiłe na pierwszy rzut oka, ale licze na pomoc. Dzięki.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Re: Ale co zrobić pisząc do Instytucji, która ma już jedno p
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2006, »
Cytat: "mkoch7"
ode mnie ze złym znakiem sprawy, a muszę dalej do nich pisać?

tego pytania nie rozumiem.

Nie wiem na ile słusznie i poprawnie, ale praktyka przenoszenia akt spraw do nowej sprawy we własciwej teczce jest chyba dość rozpowszechniona. Wówczas w spisie spraw teczki, w której sprawę pierwotnie zarejestrowano, robi się odpowiednią adnotację o przeniesieniu. Nie wiem czy nie lepiej byłoby to przeniesienie zrobić już po zamknięciu sprawy.
Jarek Orszulak

Offline Teresa11

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Re: Błędny znak sprawy - niezgodny z j.rz.w.a.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2006, »
wtedy powinienem napisać ORO-121-1/06. Wiem, że gdybym wtedy napisał poprawnie to teraz napisałbym ORO-121-2/06.

sprawę rejestruje się w spisie spraw tyko raz /ORO.121-1/06/ i ten znak sprawy stawiamy na każdym piśmie w tej sprawie. Oznacza to, że drugie / i każde następne/ pismo w tej sprawie będzie miało znak sprawy ORO.121-1/06.
 Ponieważ rad jest tyle ilu radzących, ja natychmiast przeniosłabym sprawę do właściwego hasła /robiąc adnotację w uwagach/. Następne pisma w tej sprawie sygnowane są już właściwym znakiem akt.