Autor Wątek: Współpraca między referatami- symbol klasyfikacji  (Przeczytany 741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KarolaAZ

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Witam,
pod jakim symbolem klasyfikacyjnym można umieścić współpracę między referatami? Chodzi o przekazywanie informacji z jednego referatu do drugiego. Pracownik chce to zrobić na piśmie tylko pod jakim symbolem to dać?
Miał ktoś może taką sytuację?

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Współpraca między referatami- symbol klasyfikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2021, »
W jakiej sprawie są te informacje?

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: Współpraca między referatami- symbol klasyfikacji
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2021, »
Numer powinien dotyczyć przekazywanej sprawy. Nie ma - przynajmniej w jrwa z rozporządzenia z 2011 r. - numeru na współpracę między komórkami jednostki. Kiedyś było osławione 0716, ale na szczęście to już przeszłość. Polecam korzystać z §9 IK, który mówi o współpracy w prowadzeniu spraw.

Offline KarolaAZ

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: Współpraca między referatami- symbol klasyfikacji
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2021, »
Sprawa dotyczy przekazywania danych z ewidencji ludności do referatu gdzie naliczana jest opłata za śmieci.

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Współpraca między referatami- symbol klasyfikacji
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2021, »
Która komórka jest merytoryczna a która współpracująca?Tzn. co jest sprawą? Śmieci czy dane? Czy dane te są potrzebne do załatwienia sprawy śmieci? Czy śmieci do przekazania danych? Ja bym tak kombinowała....

Offline archiwistka90

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Współpraca między referatami- symbol klasyfikacji
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2021, »
akurat oprócz bycia archiwistą jestem pracownikiem ewidencji ludności, wpinam to w teczkę 5345, mam osobną teczkę (tylko z samą klasą) na informacje udzielane referatom własnej jednostki. Referat gospodarki komunalnej daje mi na pytaniu swój znak dot. śmieci, też wpinają tylko do teczki oznaczonej klasą
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2021, wysłana przez archiwistka90 »

Offline lukas_drill

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Współpraca między referatami- symbol klasyfikacji
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2021, »
Dlaczego nie skorzystać z dobrodziejstwa zapisu w IK i używając ich znaku nie odpowiedzieć im i nie tworzyć niepotrzebnie niepotrzebnej dokumentacji? Zawsze trochę tych drzewek więcej pozostanie :)
 

Offline archiwistka90

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Współpraca między referatami- symbol klasyfikacji
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2021, »
Ale ten wniosek, który mi złożyli - nawet jak nie zostawię sobie wydruku odpowiedzi - i tak muszę gdzieś wpiąć ;) dlatego wpinam po prostu w klasie, bez znaku sprawy, w kat. B5