Autor Wątek: Zaproszenia- sekretariat  (Przeczytany 662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KarolaAZ

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Zaproszenia- sekretariat
« dnia: Październik 22, 2021, »
Witam,
proszę mi powiedzieć co robicie z zaproszeniami. W mojej pracy do tej pory zaproszenia były rejestrowane i dekretowane do szefa. Teraz mam pełną teczkę i nie wiem jak ją zarchiwizować?


Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Zaproszenia- sekretariat
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2021, »
W instrukcji kancelaryjnej dla gmin jest paragraf opisujący taką sytuacje :-)

§ 6. 1. Dokumentacja nietworząca akt spraw to dokumentacja, która nie została przyporządkowana do sprawy, a jedynie do klasy z wykazu akt.
2. Dokumentację, o której mowa w ust. 1, mogą stanowić w szczególności:
1) zaproszenia, życzenia, podziękowania, kondolencje, jeżeli nie stanowią części akt sprawy

Offline KarolaAZ

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: Zaproszenia- sekretariat
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2021, »
Tylko do jakiej klasy zakwalifikować?

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Zaproszenia- sekretariat
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2021, »
W instrukcji kancelaryjnej dla powiatów jest taki sam zapis, jak w przypadku gmin. :)
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline lukas_drill

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Zaproszenia- sekretariat
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2021, »
witam,
ostatnio na szkoleniu, pewna Pani zasugerowała, że tego typu "badziew" można uregulować zarządzeniem kierownika jednostki. Tzn. aby takie zaproszenia niewykorzystane, podziękowania, itp. w ogóle nie były rejestrowane w dzienniku korespondencyjnym tylko ew. odkładane do odpowiednio opisanej teczki z kat Bc (lub po prostu z opisem co tam jest) i po roku niszczone (taki zapis jest w IK dla jednostek bez materiałów archiwalnych.)
U nas w Urzędzie jakiś czas temu wydaliśmy zarządzenie, iż określone typy korespondencji, skierowanej do USC, otwierane są tylko w punkcie kancelaryjnym USC i tam rejestrowane, a nie w ogólnym dzienniku.
Nie wiem, czy to sytuacja analogiczna i jakie podstawy prawne by były w zarządzeniu, i czy można tak regulować pewne sytuacje, ale jeśli to by przeszło, to chętnie bym to i u nas widział...
pozdrawiam 

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Zaproszenia- sekretariat
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2021, »
Tylko do jakiej klasy zakwalifikować?

Jeśli nie masz klasy na zaproszenia nietworzące akt spraw to do żadnej. Opisz to po prostu jako zaproszenia, nadaj kat BE5 (jeśli masz kat. A w jednostce, jeśli nie to B5). Pomyśl o dodaniu do jrwa odpowiedniej klasy.
Jarek Orszulak

Offline archug

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Zaproszenia- sekretariat
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2021, »
Tylko do jakiej klasy zakwalifikować?

No i jaka klasyfikacja z jrzwa>