Autor Wątek: Postępowanie egzekucyjne w administracji  (Przeczytany 934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Postępowanie egzekucyjne w administracji
« dnia: Październik 18, 2021, »
Temat jak wyżej. Czy ktoś to przerabiał? Chodzi o windykację kar pieniężnych nałożonych decyzjami administracyjnymi.

Offline paco1987

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Postępowanie egzekucyjne w administracji
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2021, »
Ale proszę napisać w czym problem  ;)

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Postępowanie egzekucyjne w administracji
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2021, »
Problem jak to klasyfikować i archiwizować :)Księgowość wystawia tytuł wykonawczy (ale najpierw dostaje oryginał decyzji). Współpracuje z Wydziałem Prawnym. Dotychczas było to wsadzane pod obrót bezgotówkowy (3201 B5) jako dokumentacja nietworząca akt sprawy. Gros operacji dokonywana w systemie informatycznym (bo ustawa o rachunkowości pozwala), choć urząd ma system tradycyjny. To co naprawdę z papierów trafia do teczek to decyzja i upomnienia. Moja koncepcja jest taka , że ma to być dokumentacja tworząca akta sprawy.Tytuł wykonawczy wszczyna sprawę a wiadomość o zapłacie kończy. Nie wiem, czy dobrze myślę... :o

Offline archiwistka90

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Postępowanie egzekucyjne w administracji
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2021, »
Nie wiem czemu pod obrót bezgotówkowy, skoro jest klasa na egzekucję administracyjną (prowadzona przez podmiot osobno i przez inne organy np. Urząd Skarbowy) - 3160 i 3161

Offline KarolaAZ

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: Postępowanie egzekucyjne w administracji
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2021, »
W moim urzędzie jest to przypisane do numer 3161-Egzekucja administracyjna prowadzona przez inne organy egzekucyjne.

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Postępowanie egzekucyjne w administracji
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2021, »
Czy jest to dokumentacja tworząca akta sprawy?

Offline KarolaAZ

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: Postępowanie egzekucyjne w administracji
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2021, »
W sumie każdy wystawiony tytuł wykonawczy wraz z zwrotką potwierdzenia wysłania do Urzędu Skarbowego jest sprawą.

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Postępowanie egzekucyjne w administracji
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2021, »
Dzięki  :)Czy korespondencja dotycząca rozkładania na raty, która pojawia się przed wystawieniem tytułu wykonawczego powinna znaleźć się przy egzekucji czy przy wydaniu decyzji administracyjnej?

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Postępowanie egzekucyjne w administracji
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2021, »
Wymyśliłam tak: klasa 3151 Egzekucja administracyjna;komórka merytoryczna: wydział finansowo-księgowy (wystawia tytuł wykonawczy), dokumentacja tworząca akta sprawy. Egzekucja każdej kary nałożonej decyzją administracyjną tworzy sprawę. Początek sprawy to wydanie decyzji administracyjnej, koniec sprawy: zapłata kary (ostatniej jej raty) lub umorzenie kary. W spisie spraw jako wszczęcie sprawy wpisujemy datę wydania decyzji administracyjnej o nałożeniu kary, jako koniec powzięcie informacji i spłacie kary (np. z systemu teleinformatycznego) lub datę decyzji o umorzeniu kary. Do akt sprawy dołączane będą: tytuły wykonawcze, korespondencja z urzędem skarbowym, decyzja o rozłożeniu na raty kary (+wszelka korespondencja dot. rozłożenia na raty), zapytania organu II instancji o zapłacie kary (data i jej wysokość), pismo przewodnie do urzędu otrzymującego część kwoty z kary pieniężnej do kopii decyzji administracyjnej o nałożeniu kary (wysyłane w momencie wpływy kary na konto wierzyciela - z tego konta część kwoty przesyłana jest na konto określonego urzędu),  upomnienie do strony domagające się zapłaty kary. Będę wdzięczna za wszelkie merytoryczne sugestie i rady.