Internetowe Forum Archiwalne > Archiwa Zakładowe

Teczka zbiorcza i spisy spraw - akta osobowe

(1/3) > >>

łucja:
Być może jest to trywialny problem, ale będę wdzięczna za podpowiedź. Kadry prowadzą akta osobowe w teczkach zbiorczych dla poszczególnych pracowników, rejestrując rok rocznie poszczególne sprawy na właściwych spisach spraw. Akt osobowe osób zatrudnionych są przechowywane w kadrach, natomiast co z tymi "gołymi" spisami spraw?Czy powinny być przekazywane do archiwum zakładowego?

Danuta J. Samek:
Przepraszam, ale co oznacza "rejestrując rok rocznie poszczególne sprawy na właściwych spisach spraw."? Proszę podać konkretny przykład. Dziękuję.

EwelinaP:

--- Cytat: łucja w Październik 16, 2021, ---Być może jest to trywialny problem, ale będę wdzięczna za podpowiedź. Kadry prowadzą akta osobowe w teczkach zbiorczych dla poszczególnych pracowników, rejestrując rok rocznie poszczególne sprawy na właściwych spisach spraw. Akt osobowe osób zatrudnionych są przechowywane w kadrach, natomiast co z tymi "gołymi" spisami spraw?Czy powinny być przekazywane do archiwum zakładowego?

--- Koniec cytatu ---

Takie spisy spraw mogą być oddawane do archiwum w osobnych teczkach, łączone z kilku lat. Oczywiście przy każdej sprawie adnotacja: odłożono do akt osobowych pracownika. 

Danuta J. Samek:
To może tak: każdy pracownik to 1 teczka, w tej teczce znajdują się wszystkie dokumenty dotyczące danego pracownika - od pierwszego do ostatniego dnia jego pracy. Czy taką teczkę osobową nazywacie SPRAWĄ?

EwelinaP:
Absolutnie to nie jest sprawa, tylko teczka zbiorcza, do której odkłada się poszczególne sprawy dotyczące zatrudnienia. To chyba jasne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej