Autor Wątek: Reorganizacja pudeł po przekazaniu materiałów archiwalnych  (Przeczytany 790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline paco1987

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Witam.
Mam pudła bezkwasowe na regałach, w każdym z nich po kilka teczek bezkwasowych. Na pudłach miałem opis zbiorczy, co zawiera pudło np 39/1-6. Teraz przekazuje do AP wybrane teczki,. Zatem w pudłach zostaną nieliczne teczki. Pozostawiacie taki stan? Czy dla oszczędności miejsca przepakować teczki  z prawie pustych pudeł i zaktualizować opisy na pudłach?

Offline Aleksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Reorganizacja pudeł po przekazaniu materiałów archiwalnych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2021, »
Myślę, że wszystko zależy od tego ile posiadasz miejsca w archiwum. Jeśli masz go na tyle, że możesz sobie pozwolić na prawie puste pudła na półkach, to szkoda pracy ;)

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Reorganizacja pudeł po przekazaniu materiałów archiwalnych
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2021, »
Ja z racji ograniczonego miejsca przepakowuje teczki do pudeł, a na pudle pisze np. 39/2-3; 5 (jeśli teczki o syg. 39/1, 39/4. 39/6 zostałyby przekazane do AP).
Ale oczywiście jeśli ma się duży nadmiar miejsca w magazynie, to można zostawić tak jak jest :)

Offline paco1987

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reorganizacja pudeł po przekazaniu materiałów archiwalnych
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2021, »
Właśnie myślałem o takim rozwiązaniu, ponieważ miejsca mam niewiele, jednak chciałem prędzej poznać wasze doświadczenia w tej kwestii :) Dziękuję za odpowiedzi.