Autor Wątek: przejęcie spraw przez nowego pracownika  (Przeczytany 494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 164
przejęcie spraw przez nowego pracownika
« dnia: Wrzesień 28, 2021, »
Witam. W jaki sposób postępować ze sprawami, które przejął nowy pracownik? Rozumiem, że znak sprawy powinien pozostać aż do jej zakończenia. Czy jest jakiś sposób, żeby oznaczyć nowego pracownika, że to on prowadzi sprawy? Może jakiś protokół przejęcia spraw?

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: przejęcie spraw przez nowego pracownika
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2021, »
Dzień dobry, w teczce sprawy (na karcie spisu spraw) można zrobić adnotację o zmianie referenta. Jeśli znak sprawy był bez inicjałów, to problemu nie ma. Jeśli sprawa wróży szybkie zakończenie - nie warto dokonywać zmian w inicjałach. Nie wiem, jaka to wygląda w ww. przypadku. Pozdrawiam
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Online archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: przejęcie spraw przez nowego pracownika
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2021, »
Dziękuję bardzo. Znowu próbowano coś zrobić bez konsultacji ze mną jako koordynatorem i zauważyłem dopiero na zwrotkach, że dopisywane są podwójne inicjały. W tym przypadku chodzi o decyzje o warunkach zabudowy czyli sprawy niejednokrotnie długotrwałe. I jak tu postąpić?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2021, wysłana przez archiwumUM »

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: przejęcie spraw przez nowego pracownika
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2021, »
Nakazać wręcz, aby w wykazie spraw prowadzonych w danej komórce merytorycznej wpisać informację, że zmienił się referent. Np. Sprawy o numerach od... do... otrzymują nowe inicjały (po zmianie referenta). Można się nawet pokusić o napisanie na teczce sprawy (teczkach spraw) POD "starym" numerem ten "nowy" tj. z nowym inicjałem.  A na drugiej stronie teczki napisać OD DNIA... sprawę prowadzi:...
Pozdrawiam
Danuta J. Samek