Autor Wątek: allegro  (Przeczytany 37703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kocibrzuch

  • Gość

kocibrzuch

  • Gość

kocibrzuch

  • Gość

kocibrzuch

  • Gość

kocibrzuch

  • Gość

Offline Sylwester Rękas

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 26
allegro
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 03, 2007, »
Kocibrzuch!! Właśnie się ostatnio zastanawiałem, czy ktoś z Komisji Zakupów z Archiwów Pańśtwowych, śledzi co się dzieje w necie, np w allegro..
Też parę razy widziałem akta metrykalne, nie z naszego terenu (bodajże coś z kielecczyzny) i szlag trafia że coś takiego moze wylądować na półce jakiegoś baranka, "estety" i snoba z zasobniejszym portfelem.... :?

Offline Sylwester Rękas

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 26
taaaaqk paginacja
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 03, 2007, »
Niezbędna, niezbędna. Mam nadzieje ze odpowiednie Archiwum Państwowe zainteresuje się tą licytacją...
Peno się mylę :roll:

Offline Sylwester Rękas

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 26
taaaaqk paginacja
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 03, 2007, »
Paginacja - Niezbędna, niezbędna. Mam nadzieje ze odpowiednie Archiwum Państwowe zainteresuje się tą licytacją...
Peno się mylę :roll:

kocibrzuch

  • Gość
allegro
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 20, 2007, »
http://www.allegro.pl/item168427817_august_iii_krol_polski_list_prywatny_do_biskupa.html
skan nieczytelny, da się jednak zadatować rocznie (XXIII rok panowania)

kocibrzuch

  • Gość
allegro
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 20, 2007, »
Cytat: "kocibrzuch"
http://www.allegro.pl/item168427817_august_iii_krol_polski_list_prywatny_do_biskupa.html
skan nieczytelny, da się jednak zadatować rocznie (XXIII rok panowania)

"Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro"
Hmmm...

Offline Bogusław Kleszczyński

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Mężczyzna
allegro
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 20, 2007, »
myślę, że coś było na rzeczy - wystawiający przedmiot osobnik miał zero komentarzy - to była jego pierwsza transakcja, w opisie o ile pamiętam nie napisał, ze nie wysyła za granicę - aukcja od początku była podejrzana. Wcale bym sie nie zdziwił, gdyby administratorzy zawiadomili odpowiednie służby.
W Archiwum bunt, nad nami akt zawieja...

Offline Bogusław Kleszczyński

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Mężczyzna
allegro
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 20, 2007, »
myślę, że coś było na rzeczy - wystawiający przedmiot osobnik miał zero komentarzy - to była jego pierwsza transakcja, w opisie o ile pamiętam nie napisał, ze nie wysyła za granicę - aukcja od początku była podejrzana. Wcale bym sie nie zdziwił, gdyby administratorzy zawiadomili odpowiednie służby.
W Archiwum bunt, nad nami akt zawieja...

kocibrzuch

  • Gość
allegro
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 21, 2007, »
To, że się pierwszy raz wystawia nie jest powodem do wycofania. Już raczej podejrzane było to, że nick tej osoby był wyraźnie stworzony jedynie dla tej transakcji.
Nie zauważyłem, by brak info o niewysyłaniu za granicę dyskwalifikował wystawcę, co więcej namierzyłem kupca/wystawcę ewidentnie z zagranicy (Kanada), często i od dawna na allegro występującego :!: .
Stawiam raczej na to, że ktoś się po dokument zgłosił.

kocibrzuch

  • Gość
allegro
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 21, 2007, »

kocibrzuch

  • Gość
allegro
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 28, 2007, »
Tak przy okazji. Może ktoś wie, jak to jest, że nie da się obejrzeć przeprowadzonych tranzakcji tej akurat osoby
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1099267&type=fb_gave_usr
Zwykle tego typu informacje są dostępne jeszcze jakiś czas, 2-3 miesiące, co łatwo sprawdzić u innych.
Użytkownik może to sobie zastrzec?
Rzecz jasna, jeśli w przypadku tej osoby doszło do przesłania jakichś "zabytków" za granicę bez zezwolenia - mamy do czynienia z przestępstwem. Pragnę zwrócić uwagę na być może niewytarczające zainteresowanie tym przykładowym przypadkiem ze strony administratorów allegro, ale także odpowiednich służb czy instytucji.
A co, jeśli ktoś się nie afiszuje jako "zagraniczny"? Skoro ten osobnik działa w najlepsze, to co powiedzieć o innych. Rzecz jest do wyśledzenia, można sprawdzić, skąd się ktoś loguje, choćby robić to wyrywkowo. Ale kogo to obchodzi...