Autor Wątek: Rejestr skarg i wniosków  (Przeczytany 420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukas_drill

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 158
Rejestr skarg i wniosków
« dnia: Czerwiec 17, 2021, »
Witam wszystkich,
mam zapytanie do koleżanek i kolegów w materii takowej:
Poprzedni JRWA (dal Urzędów gmin itp) zawierał pod symbolem 0560 "Rejestr skarg i wniosków". Obecnie nie mamy osobnego symbolu do rejestru, tylko 1510, czyli "Skargi i wnioski", a w uszczegółowieniu "W tym ich rejestr".
Czy ktoś z szanownych forumowiczów kiedyś się nad tym zastanawiał i jak prowadzi się u Was?
No bo tak: poprzednio mieliśmy osobny symbol, co powodowało, że w zasadzie powinniśmy taki rejestr prowadzić osobno, poza pismami dotyczącymi konkretnych skarg, i tym samym kończyliśmy rok, teczkę rzeczową ze skargami i teczkę rzeczową, gdzie widniał jakiś rejestr. Jedno i drugie oddawaliśmy do archiwum i ok. Obecnie niby nie ma osobnego symbolu, ale skoro w uszczegółowieniu jest "w tym rejestr" to znaczy, że wciąż pozostaje niejako powiązanie skargi i ich rejestrów oraz pozostawiamy to w "rozliczeniu" rocznym, z tym, że rejestr jest w teczce ze skargami - np. na końcu.
Pytam, bo u nas od "zawsze" istniał (i wciąż istnieje) osobny rejestr, w osobnych zeszytach założony, prowadzony w sposób ciągły., do archiwum nigdy nie przekazywany. Tak też mamy zapisane w regulaminie (chyba pracy...), że prowadzi się osobny rejestr, z tym, że nie ma uszczegółowionych elementów, z jakich on ma się składać, czy dalszej formy z nim postepowania.
Zapytanie złożyłem, bowiem tak się zastanawiam, czy to musi być osobny rejestr, w jakiejś tam formie (zeszyt, elektronicznie w wordzie czy excelu), czy takim rejestrem nie jest przypadkiem z automatu spis spraw do teczki "Skargi i wnioski"? No bo kiedy wymyślalibyśmy sobie formę takiego rejestru, to w zasadzie wszystkie elementy ze spisu spraw by się w nim zapewne znalazły i byłyby chyba wystarczające? Więc czy ma sens zakładanie osobnego, skoro jest to na dobrą sprawę przepisywanie spisu spraw? Chyba traktowanie spisu spraw jako tego rejestru nie jest nieprawidłowe?
pozdrawiam i ciekaw jestem innych opinii w temacie :)

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: Rejestr skarg i wniosków
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2021, »
Mam ten sam dylemat na poziomie analizowania JRWA. Nie spotkałam się w praktyce, ale Twoje pytania, lukas drill, same się narzucają. Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie.