Autor Wątek: Oświadczenia majątkowe radnych gminy  (Przeczytany 758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KarolaAZ

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Oświadczenia majątkowe radnych gminy
« dnia: Maj 18, 2021, »
Witam,
może będzie umiał ktoś mi pomóc.

Znalazłam w swoim archiwum zakładowym takie orzeszki " Oświadczenia o stanie majątkowy Radnych Rady Gminy" teczki od 1999 r do 2005 r.
Nie mają żadnej sygnatury oraz nie ma ich na żadnym spisie.
Na teczce jest jeszcze napis "Poufne", ale kancelaria tajna znajduję się w innym miejscu.

Może ktoś miał taki problem albo orientuje się jak to wyglądało w tamtych latach ? Na nowy JRWA oświadczenia majątkowe radnych to kat. B6

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Oświadczenia majątkowe radnych gminy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2021, »
Czy istnieje w urzędzie regulamin, który określa działania w podobnych sytuacjach? Powinien być w nim punkt dotyczących dokumentów z klauzulą "poufne". Oświadczenia o stanie majątkowym radnych to specyficzny materiał. Proszę to skonsultować z Sekretarzem urzędu. Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Oświadczenia majątkowe radnych gminy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2021, »
 Okres przechowywania już minął, więc można by wnioskować o brakowanie tych oświadczeń, tylko jedynie pozostaje kwestia czy te dokumenty faktycznie nadal mają status poufnych? Wydaje mi się, że klauzula "poufne" powinna być zdjęta z dokumentacji zanim trafiła ona do archiwum zakładowego. Bo tylko w kancelarii tajnej mogą się znajdować dokumenty z nadaną klauzulą tajności.

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Oświadczenia majątkowe radnych gminy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2021, »
Słuszna uwaga! Dlatego jeszcze raz radzę skierować zapytanie do Sekretarza urzędu. Odpowiedź powinna być na piśmie. :) Czy do tej dokumentacji jest spis zdawczo-odbiorczy? Pozdrawiam
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline KarolaAZ

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: Oświadczenia majątkowe radnych gminy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2021, »
Bardzo dziękuję za odpowiedź  ;)

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 165
Odp: Oświadczenia majątkowe radnych gminy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2022, »
Podpinam się pod temat. U mnie nie ma klauzuli "poufne", ale za to nie wiem jaki symbol klasyfikacyjny użyć dla oświadczeń sprzed 2011. W JRWA z 2004 nie ma takiego jednoznacznego hasła.