Autor Wątek: dotyczy jrwa  (Przeczytany 937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kinia

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 98
dotyczy jrwa
« dnia: Maj 12, 2021, »
Czy ktoś mi może powiedzieć jakie dokumenty przechowuje się w teczce "Sprawy socjalno-bytowe załatwiane w ramach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych" a jakie w "Zaopatrzenie rzeczowe osób zatrudnionych"? A może istnieje jakaś strona lub publikacja mówiąca o tym jakie jakie dokumenty przechowujemy pod danym hasłem klasyfikacyjnym. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: dotyczy jrwa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2021, »
Sprawy socjalno-bytowe w ramach zfśs to wszelkie zapomogi, wczasy pod gruszą, organizacja imprez, czy wycieczek, czyli generalnie wszystko, co jest finansowane z zakładowego funduszu. Zaopatrzenie rzeczowe osób zatrudnionych dotyczy natomiast przekazywania pracownikom np. ubrań roboczych, ręczników, środków higieny czy dezynfekcyjnych (w zależności co kto komu zapewnia).
Nie istnieje publikacja, która by nam szczegółowo omawiała, jakie sprawy klasyfikujemy do jakiego numeru. Sam jrwa jest wystarczający, hasła najczęściej są dość jasne, a i w rubryce "uwagi" można znaleźć wiele przydatnych informacji.
Czasami na stronie NDAP pojawiają się szczegółowe wskazówki odnośnie kwalifikacji i klasyfikacji dokumentacji, ale dotyczą one pojedynczych przypadków.

Offline Kinia

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: dotyczy jrwa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2021, »
Dziękuję bardzo za odpowiedź

Offline Kinia

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: dotyczy jrwa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2021, »
A jeszcze takie pytanie co przechowujemy w "Dodatkowe zatrudnienie osób zatrudnionych"? A umowy z Urzędem pracy o zorganizowanie stażu czy prac interwencyjnych pod jakim hasłem? Jestem na etapie porządkowania archiwum i będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2021, wysłana przez Kinia »

Offline milka120109

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 18
Odp: dotyczy jrwa
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2021, »
A w jakiej instytucji Pani pracuje?

Offline Kinia

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: dotyczy jrwa
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2021, »
Pracuję w Sp. z o.o. w spółce miasta

Offline bubus

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 43
Odp: dotyczy jrwa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2024, »
Witam,
czy dla każdego rodzaju działalności socjalnej w ramach ZFŚS zakłada się sprawy? Mamy tylko jedno hasło od tych spraw, w którym na dodatek wrzucono do uwag zaopatrzenie rzeczowe osób zatrudnionych. W innych jrwa widziałem, że jest to rozdzielone, u nas jest to wszystko pod jedną pozycją. Rozumiem, że tyle ile jest różnych świadczeń, tyle trzeba prowadzić podteczek i spisów spraw? Czy klauzule informacyjne RODO powinny zostać z tego wydzielone do innej klasy? Proszę o pomoc.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: dotyczy jrwa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2024, »
Cytuj
czy dla każdego rodzaju działalności socjalnej w ramach ZFŚS zakłada się sprawy?
Co do zasady sprawę zakłada się dla każdego pojedynczego świadczenia.

Cytuj
Rozumiem, że tyle ile jest różnych świadczeń, tyle trzeba prowadzić podteczek i spisów spraw?
Dla poszczególnych rodzajów świadczeń można prowadzić odrębne podteczki, ale nie jest to obowiązkowe - Stosowanie podteczek to decyzja prowadzących dokumentację.

Cytuj
Czy klauzule informacyjne RODO powinny zostać z tego wydzielone do innej klasy?
Nie. Te dokumenty nie stanowią odrębnego zbioru, powstają w związku z realizacją sprawy konkretnego świadczenia i wchodzą do jej akt.