Autor Wątek: Porządkowanie kategorii A - koperty od pism przychodzących oraz zwrotki  (Przeczytany 178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nadya

• słuchacz(ka)
Witam,
mam pytanie odnośnie porządkowania materiałów archiwalnych a mianowicie kopert dołączonych do pism oraz zwrotek. Jakiś czas temu u siebie w zakładzie słyszałam, że mają być jako załączniki, a od niedawna, że w ogóle nie archiwizujemy kopert tylko je wywalamy. Czy ktoś może miał podobny problem ?

Offline Dory

• młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
Co mówi wasza instrukcja kancelaryjna? W mojej pracy koperty - a zwrotki obowiązkowo - są przechowywane w dokumentacji sprawy. I decyzja, czy usunąć koperty, czy je zachować i tak przekazać do archiwum, należy do pracownika merytorycznego - na pewno Ty o tym nie decydujesz.
Co innego, jeśli masz dokumentację "bezpańską" ;D - jakąś starą, którą trzeba uporządkować, bo oczywiście, znając życie, biedny archiwista ma to zrobić. Nie masz się na czym oprzeć, tak naprawdę - ja bym zostawiła zarówno koperty, jak i zwrotki - skoro ktoś tak to prowadził.

Offline Nadya

• słuchacz(ka)
Właśnie za dużo nie mówi, wiem, że wcześniej były odłączane od dokumentów i na spisie spraw nie numerowane tylko pisane na końcu jako załączniki. Przeglądam teraz poprawność uporządkowania przez inną komórkę i ktoś włożył koperty między dokumenty i ponumerował jako kolejny dokument tak że np pismo ma nr 1 potem koperta 2 potem np kolejne pismo to strona nr 3 itd. I stąd mój kolejny problem bo poprzedni archiwista mówił WSZYSTKIE KOPERTY NA KONIEC JAKO ZAŁĄCZNIK NR 1, kolejna jako 2 itd. A ostatnio przy okazji wyjaśnień powiedziała pracownikowi JUŻ NIE TRZEBA ARCHIWIZOWAĆ KOPERT. No i się zastanawiam czy wyszedł jakiś przepis nowy czy o co chodzi ???? ale jeśli to zależy od naszych uregulowań to już się przestaję stresować :)

Offline Dory

• młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
W mojej pracy koperty są przy pismach, w których zostały przysłane - czyli numeracja taka, jaką podałaś. Jaki sens ma wkładanie wszystkich kopert na koniec? Pierwsze słyszę.
Ech, poprzednicy archiwistów i ich przyzwyczajenia, nie zawsze zgodne z przepisami, a czasem zupełnie wydumane.. Gdybym miała się stosować się do praktyki mojego poprzednika, bałagan byłby w archiwum jeszcze długo.
Skoro poprzednik tak twierdzi, niech poda podstawę prawną, konkretny przepis.

Offline sirsilis

• archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
Koperty powinno się archiwizować, koperty na koniec??? to jakiś bezsens
jestem spokojny jak pyton połykajacy królika