Autor Wątek: Sprawozdania kwartalne z finansów  (Przeczytany 978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mars3

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Sprawozdania kwartalne z finansów
« dnia: Luty 28, 2021, »
Witam

Mam pytanie odnośnie sposobu archiwizowania sprawozdań kwartalnych z wykonania budżetu.

Wiem że sprawozdania roczne to kategoria A. Natomiast nie wiem do jakiej kategorii zaliczyć sprawozdania kwartalne, jak osobiście uważam, że są to sprawozdania okresowe (kategoria B), ale moja pani kierownik każe mi zarchiwizować te sprawozdania jako kategoria A

 

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Sprawozdania kwartalne z finansów
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2021, »
Mnie uczyli, że zatwierdzone sprawozdania roczne mają kat. A. Sprawozdania okresowe z wykonania budżetu maja nawet osobną klasę w JRWA z 2011 r. (3124) o kat. BE5. Tylko jeśli brakuje sprawozdania rocznego, sprawozdania cząstkowe mogą zostać zakwalifikowane do materiałów archiwalnych.

Offline mars3

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Odp: Sprawozdania kwartalne z finansów
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2021, »
Mam jeszcze jedno pytanie

W tym roku w pracy zdajemy dokumenty z roku 2017 i 2018. Sprawozdania finansowe roczne za rok 2017 były robione w roku 2018 więc zdaję je w tym roku do archiwum natomiast sprawozdania za rok 2018 były robione w 2019 roku. Dlatego mam pytanie czy sprawozdania za rok 2018 zdaje teraz czy następnym razem ?

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: Sprawozdania kwartalne z finansów
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2021, »
Dwa lata przechowywania miną z końcem 2021 r., więc moim zdaniem jeszcze nie teraz. Ale najważniejsze jest, co mówi wasza instrukcja kancelaryjna. Jeśli dopuszcza wyjątki od 2-letniego okresu przechowywania, bo np. dokumentacja w komórce bardzo szybko narasta, to można przekazać wcześniej.
Jakie są zapisy w waszej instrukcji?

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Sprawozdania kwartalne z finansów
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2021, »
Następną razą ;)

Offline archug

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Sprawozdania kwartalne z finansów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2021, »
Mnie uczyli, że zatwierdzone sprawozdania roczne mają kat. A. Sprawozdania okresowe z wykonania budżetu maja nawet osobną klasę w JRWA z 2011 r. (3124) o kat. BE5. Tylko jeśli brakuje sprawozdania rocznego, sprawozdania cząstkowe mogą zostać zakwalifikowane do materiałów archiwalnych.

Też tak mnie uczono, i tak robię,
natomiast w praktyce księgowość, skarbnik wszystko chce kat.A ;) ;D