Autor Wątek: dokumentacja podatki i opłaty, porządkowanie i prowadzenie spraw  (Przeczytany 766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asia1122

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Witam serdecznie, mam dylemat otóż:
- w urzędzie wydział podatków wydaje decyzje od nieruchomości ze znakiem spraw drukowana 1 egzemplarz, następnie akcja co roczna rozniesienie podatków przez gońców pyt. brzmi jak powinny wyglądać sprawy ich rejestracja na spisie spraw ?
-co później ze zwrotkami??
-wg instrukcji należało by zarejestrować na spisie spraw ,wydrukować 2 egzemplarz potem podpięta ZPO i ewentualnie tok pism w sprawie jeżeli coś się zadziało.
- jak rozwiązać i zdać dokumentację prowadzoną w ten sposób sterta zwrotek, ewentualnie inna teczka zwroty, nie odebrane itp.?
Jak u was te wydziały sobie radzą z tak dużą ilością dokumentów  nadmienię że działamy na systemie tradycyjnym ... pozdrawiam ;)

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Czy mogę prosić o tę informację jeszcze raz, ale po polsku, z polską interpunkcją i składnią? Przykro czytać. Po co się Pani tak spieszy? Pozdrawiam. djs
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Czy mogę prosić o tę informację jeszcze raz, ale po polsku, z polską interpunkcją i składnią? Przykro czytać. Po co się Pani tak spieszy? Pozdrawiam. djs
Hmmm, Danuto, asia1122 porobiła trochę błędów, owszem, ale czy naprawdę nie możesz mimo wszystko odpowiedzieć?

Offline asia1122

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Witam serdecznie, małe sprostowanie błędów:
- w urzędzie wydział podatków wydaje decyzje - dot. podatku od nieruchomości - ze względu na bardzo dużą ilość drukuje się tylko jeden egzemplarz. Przy dostarczeniu decyzji do wydziału wraca ZPO. Pracownicy składają nieodebraną korespondencję ulicami oraz zwrotki. Jak podejść do tego, w jaki sposób powinno być to archiwizowane?
-wg instrukcji kancelaryjnej należy  zarejestrować sprawę w spisie spraw,i odłożyć dokumentację do teczki aktowej ( tj.drugi egzemplarz decyzji z podpiętą zwrotką lub nieodebraną korespondencją).
pozdrawiam serdecznie :)

Offline KarolaAZ

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
U mnie w urzędzie działa to tak, że po dostarczeniu pism zwracane są zwrotki. Drukujemy kopie tych dokumentów i do kopii dopinamy zwrotki. Układamy według numeru kartotek. Teczki numerujemy. Oczywiście rozdzielamy na poszczególne znaki teczek tj. 3120,3121,3122,3123,3127.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Sama sobie odpowiedziałaś. Przy drugim egzemplarzu (tj. urzędu) znajduje się zwrotka, ewentualnie nieodebrana decyzja. I tak powinno to być prowadzone. Kto później w razie jakiś wątpliwości będzie szukał właściwej zwrotki i drukował pismo, zwłaszcza, że może się zdarzyć, że osoba, która je już przygotowywała nie pracuje w urzędzie.
prawy obrońca lewego słupka