Autor Wątek: kopie dokumentów  (Przeczytany 1318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
kopie dokumentów
« dnia: Styczeń 14, 2021, »
Witam, mam pytanie które nurtuje mnie od jakiegoś czasu. Mam teczkę osobową i w niej oryginały zaświadczeń np. lekarskich, na podstawie których została wydana decyzja administracyjna. Teczka została zarchiwizowana. Czy kolejna decyzja ma być wydawana na podstawie kserokopi czy oryginalne materiały mają być przepinane do nowej teczki? (ja nie przyjąłem jej do archiwum)

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2021, »
Dzień dobry, proszę mi powiedzieć co oznacza "teczka osobowa"? Co to jest?
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2021, »
Teczką osobową nazywamy u nas teczkę zbiorczą.

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2021, »
Sorry, ale nie rozumiem. Teczka osobowa to dokumentacja konkretnego człowieka (pracownika). Póki pracownik jest zatrudniony jego teczka osobowa jest aktywna. Dlaczego nagle ma się znaleźć w archiwum? Dlaczego decyzja administracyjna (np. jakiego charakteru?) ma być wydawana na podstawie jakichś kopii? Sorry. Wyczuwam pomieszanie pojęć, albo rozmawiamy o kosmosie.
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2021, »
Cytuj
Teczką osobową nazywamy u nas teczkę zbiorczą
Tak, ale o jaki typ teczki osobowej konkretnie chodzi - akta osobowe pracownika, dokumentację klienta itp, itd.

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2021, »
Jest to dokumentacja klienta. Dla ścisłości pracuję w Ośrodku Pomocy Społecznej. Chodzi mi o to, co zrobić jeżeli w teczce znajduje się jeszcze ważny oryginał dokumentu na podstawie którego została wydana decyzja administracyjna. Teczka została zarchiwizowana. Czy kolejna decyzja ma być wydawana na podstawie kserokopi czy oryginalne materiały mają być przepinane do nowej teczki? (ja nie przyjąłem jej do archiwum)

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2021, »
Cytuj
Teczką osobową nazywamy u nas teczkę zbiorczą
Tak, ale o jaki typ teczki osobowej konkretnie chodzi - akta osobowe pracownika, dokumentację klienta itp, itd.
Jak sądzę, teczkę klientów - młodziak chyba pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej?
Młodziak, "teczka osobowa" rozumiana jest jako akta osobowe pracownika. W takim razie masz na myśli teczki klientów czy akta pracowników?

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2021, »
O, Młodziak akurat odpowiedział w tym samym momencie co ja :D

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2021, »
Jest to dokumentacja klienta. Dla ścisłości pracuję w Ośrodku Pomocy Społecznej. Chodzi mi o to, co zrobić jeżeli w teczce znajduje się jeszcze ważny oryginał dokumentu na podstawie którego została wydana decyzja administracyjna. Teczka została zarchiwizowana. Czy kolejna decyzja ma być wydawana na podstawie kserokopi czy oryginalne materiały mają być przepinane do nowej teczki? (ja nie przyjąłem jej do archiwum)

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2021, »
masz rację Dory ;D

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2021, »
Jest to dokumentacja klienta. Dla ścisłości pracuję w Ośrodku Pomocy Społecznej. Chodzi mi o to, co zrobić jeżeli w teczce znajduje się jeszcze ważny oryginał dokumentu na podstawie którego została wydana decyzja administracyjna. Teczka została zarchiwizowana. Czy kolejna decyzja ma być wydawana na podstawie kserokopi czy oryginalne materiały mają być przepinane do nowej teczki? (ja nie przyjąłem jej do archiwum)
Kto jest wytwórcą TEJ teczki osobowej? KADRY? Nie przyjmujemy do archiwum aktywnych akt! JEŚLI jest pan archiwistą, to KWESTIA oryginału czy kopii potrzebnych do wydawania decyzji NIE NALEŻY DO PANA KOMPETENCJI! To ma zrobić aktotwórca! Pracownik merytoryczny! Jeżeli teczka jest aktywna, to dlaczego jest w archiwum? Proszę ją wycofać! Pozdrawiam.   
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2021, »
Tak więc nie wiem co zrobić z tym faktem. Jak to jest w innych ośrodkach?

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2021, »
Szanowna Pani Danuto! Jak już wspomniałem to nie ja przyjąłem teczkę do archiwum. Pracuję w Ośrodku Pomocy Społecznej. Teczka jest teczką klienta ośrodka pomocy społecznej i została ona zakończona. Poproszono mnie o to odgórnie i dlatego zadaję to pytanie.

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 14, 2021, »
Szanowna Pani Danuto! Jak już wspomniałem to nie ja przyjąłem teczkę do archiwum. Pracuję w Ośrodku Pomocy Społecznej. Teczka jest teczką klienta ośrodka pomocy społecznej i została ona zakończona. Poproszono mnie o to odgórnie i dlatego zadaję to pytanie.
Szanowny panie Młodziak, a ja powtarzam, że roztrząsanie wpływu oryginału czy kopii dokumentu na wydanie decyzji administracyjnej nie należy do archiwisty.  I "góra" też nie może się pytać archiwisty o zdanie w tym względzie, bo nie archiwista te dokumenty wytworzył. Ktoś jest chyba na tych dokumentach podpisany? Ktoś tę sprawę prowadził? I to wszystko. Pozdrawiam.   
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 487
Odp: kopie dokumentów
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2021, »
Dzień dobry,

z uwagą przeczytalem tresc watku i chcialbym zakwestionowac stwierdzenie użyte użytkownika o loginie Danuta J. Samek w tym temacie "Nie przyjmujemy do archiwum aktywnych akt" 

Co Pani rozumie przez to oke