Autor Wątek: Zbiór aktów normatywnych  (Przeczytany 807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kto-pyta-nie-błądzi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Zbiór aktów normatywnych
« dnia: Listopad 03, 2020, »
Bardzo proszę o wyjaśnienie wątpliwości w następującej kwestii:
Czy teczka zawierająca zbiór aktów normatywnych własnych (w postaci zarządzeń kierownika jednostki) powinna posiadać spis spraw czy jedynie rejestr zarządzeń?
W przypadku, gdy zarządzeń w ciągu roku jest niewiele (w niektórych latach zdarza się tylko jedno czy dwa) można prowadzić jedną teczkę przez kilka lat. W związku z tym czy ewentualne spisy spraw powinny być umieszczone na wierzchu teczki (np. odrębne spisy z lat 2011, 2012, 2013, 2014...), a dopiero pod nimi chronologicznie ułożone zarządzenia? Czy może spis z roku 2011 - zarządzenia z roku 2011 - spis z roku 2012 - zarządzenia z roku 2012 - itd.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: Zbiór aktów normatywnych
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2020, »
Moim zdaniem wystarczy rejestr normatywów, bo jest to dokumentacja nietworząca spraw - przynajmniej tak kiedyś robiłam.
Co do kolejności rejestrów - rejestr za 2011 i normatywy z tego roku, rejestr za 2012 i normatywy z tego roku itd.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Zbiór aktów normatywnych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2020, »
Zbiór aktów normatywnych jest dokumentacją nietworzącą akt spraw, a co za tym idzie nie prowadzi się dla niej spisu spraw, nie rejestruje spraw i nie nadaje znaków spraw.

Offline Kto-pyta-nie-błądzi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Odp: Zbiór aktów normatywnych
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2020, »
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Offline agapoli89

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 17
Odp: Zbiór aktów normatywnych
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2020, »
Dołączam się do wątku z prośbą o potwierdzenie jednej kwestii, która do tej pory wydawała mi się oczywista, ale ostatnio spotkałam się też z innym zdaniem.
Jak traktować rozdzielniki do aktów normatywnych? Wydawało mi się, że powinny trafić do teczki z projektami i po dwóch latach podlegać brakowaniu. Teraz jednak mam wątpliwości czy nie powinny zostać podpięte pod konkretny akt normatywny i stanowić kat. A? Jakie jest Wasze zdanie?

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: Zbiór aktów normatywnych
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2020, »
Dołączam się do wątku z prośbą o potwierdzenie jednej kwestii, która do tej pory wydawała mi się oczywista, ale ostatnio spotkałam się też z innym zdaniem.
Jak traktować rozdzielniki do aktów normatywnych? Wydawało mi się, że powinny trafić do teczki z projektami i po dwóch latach podlegać brakowaniu. Teraz jednak mam wątpliwości czy nie powinny zostać podpięte pod konkretny akt normatywny i stanowić kat. A? Jakie jest Wasze zdanie?
Moim zdaniem rozdzielniki powinny być przy końcowej wersji normatywu, dlatego że komórki - zapewne one są podane w rozdzielniku - dostają ostateczną wersję aktu.

Offline agapoli89

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 17
Odp: Zbiór aktów normatywnych
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2020, »
dziękuję!