Autor Wątek: Dokumentacja  (Przeczytany 282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline młodziak

• słuchacz(ka)
Dokumentacja
« dnia: Październik 06, 2020, »
Witam! Pracuję w OPS, w którym nie ma JRWA. 1. Mam wątpliwości co do dokumentacji, która jest przekazywana do składnicy akt czy rzeczywiście ona powinna tam trafić, a jeżeli tak, to z jaką kategorią archiwalną? Np. Poczta e-mail, podania i wnioski, zasady udzielania pomocy społecznej, wezwania, zawiadomienia o wszczęciu postępowania, wezwania do uzupełnienia dokumentów,  uchwały Rady Gminy? Jak dla mnie wszystko to nie powinno być w oddzielnych teczkach tylko stanowić sprawę. Jak myślicie co z tym zrobić? 2. Jak to jest w innych Ośrodkach ? Czy wywiady środowiskowe są tylko w teczce osobowej, czy też oprócz teczki osobowej (w której są kserówki) istnieje teczka z oryginałami wywiadów?

Offline szymek

• słuchacz(ka)
Odp: Dokumentacja
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2020, »
Zapytaj AP pod które podlega Twoja jednostka. Swoją drogą RWA znajdziesz w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej dla organów gmin i związków międzygminnych. Ważnym jest wiedzieć czy Twoja jednostka wytwarza dokumentację kat. A

Offline Rovan

• st. kustosz(ka)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2020, »
Swoją drogą RWA znajdziesz w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 18 stycznia 2011 r.
OPS-y jako samorządowe jednostki organizacyjne (a nie Jednostki Samorządu Terytorialnego), nie podlegają pod ro rozporządzenie.

Offline szymek

• słuchacz(ka)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2020, »
Fakt. To prawda

Offline Rovan

• st. kustosz(ka)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2020, »
Jak dla mnie wszystko to nie powinno być w oddzielnych teczkach tylko stanowić sprawę.
Zależy - nie zawsze i nie każda dokumentacja będzie tworzyła akta spraw. Natomiast to nie archiwista ma decydować o tym jakie dokumenty będą wchodziły do akt poszczególnych spraw.
Sprawy załatwiają pracownicy merytoryczni i to do ich obowiązków należy prawidłowe prowadzenie akt spraw, zgodnie z procedurami opisanymi w instrukcji kancelaryjnej.

Mam wątpliwości co do dokumentacji, która jest przekazywana do składnicy akt czy rzeczywiście ona powinna tam trafić, a jeżeli tak, to z jaką kategorią archiwalną?
Mówiąc w pewnym uproszczeniu - każdy dokument powinien trafić do składnicy; kategorię nadaje się zgodnie z klasą rzeczową do której dokumentacja została przyporządkowana (a wiec zgodnie z tematyką dokumentacji).

Np. Poczta e-mail
Poczta email to nie jest rodzaj dokumentu, a sposób jego przekazania. Zatem pytanie o jakich konkretnie dokumentach mowa?