Autor Wątek: Jaka klasa rzeczowa?  (Przeczytany 465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dragazes

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
Jaka klasa rzeczowa?
« dnia: Luty 08, 2022, »
Witam ponownie,

nurtuje mnie jedno zagadnienie. Osoba, która w mojej pracy odpowiada za wdrażanie EZD wytycza pewne ścieżki przekazywania dokumentacji. Jedną z nich, która dotyczy materiałów przekazywanych na posiedzenia Zarządu, przypisała do konkretnego hasła rzeczowego ("Obsługa organizacyjno-techniczna organów kolegialnych" kat. Bc). Część pracowników wykorzystuje je, druga część z kolei tego typu informacje przekazuje pod swoimi sprawami i hasłami z JRWA, które dotyczą konkretnych zagadnień (np. najem nieruchomości).

Które z rozwiązań jest wg Was poprawne? A może oba? Wydaje mi się, że dobrze byłoby to ujednolicić.

Z góry dziękuje za komentarze do niniejszego postu.

Offline Aleksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Jaka klasa rzeczowa?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2022, »
Według mnie oba rozwiązania są poprawne. Jeżeli ktoś ma już założoną konkretną sprawę (np. najem nieruchomości) i w ramach tej sprawy przekazuje dokumenty na posiedzenia Zarządu, to jest to po prostu kolejne pismo w tej sprawie, jeżeli natomiast sprawa zaczyna się od przekazania materiałów na posiedzenia Zarządu, to powinna być założona na przypisane tej czynności JRWA - "Obsługa organizacyjno-techniczna organów kolegialnych".