Autor Wątek: Dokumentacja techniczna  (Przeczytany 772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KarolaAZ

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Dokumentacja techniczna
« dnia: Marzec 03, 2022, »
Witam,
moi drodzy mam pytanie odnośnie projektów budowlanych. Chodzi o to że nasza jednostka posiada budynki. Jeśli były wykonywane prace remontowe to powinno być pod hasłem Dokumentacja techniczna prac remontowych - 2511 kat. B5.

Ale jeżeli są w tym projekty nowego dachu itp. i pracownik chce żeby były przechowywane wiecznie to pod jaki numer mogę to wciągnąć?

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Dokumentacja techniczna
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2022, »
I znowu archiwista zajmuje się nie swoimi zadaniami.  To pracownicy merytorycznie (sic!) mają określać rzeczowość spraw i właściwie zakładać sprawy! Proszę nie pytać archiwistów z całej Polski i z różnych instytucji o urzędnicze zwyczaje w rodzimej jednostce! Proszę to omawiać z wytwórcą sprawy i w oparciu o obowiązujące w jednostce instrukcje kancelaryjno-archiwalne! Pozdrawiam 
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline KarolaAZ

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: Dokumentacja techniczna
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2022, »
Witam,
dziękuje za jakże pouczającą lekcje ale nie o to pytałam ;) Wiem jaka jest procedura, że to pracownik ustala.
Ale pracownik zwrócił się do mnie z problemem a trzeba być chyba CZŁOWIEKIEM i POMÓC jak ktoś prosi ;)

Jeżeli nie jest w stanie mi Pani pomóc to proszę nie komentować, bo chyba lepiej zająć się pracą niż tracić czas na bezsensowne komentowanie ;)

Pozdrawiam, miłego dnia życzę ;)

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Dokumentacja techniczna
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2022, »
A czy dokumentacja techniczna, projektowa i tak nie powinna być przechowywana do śmierci technicznej obiektu? Czyli nawet jak ma kat. B5, to te 5 lat liczymy od śmierci technicznej obiektu, Jedynie zastanawia mnie kwestia, jakby się to miało np. do dokumentacji technicznej zw. np. z remontami dróg, projektem kanalizacji itp.?

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dokumentacja techniczna
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2022, »
I znowu archiwista zajmuje się nie swoimi zadaniami.  To pracownicy merytorycznie (sic!) mają określać rzeczowość spraw i właściwie zakładać sprawy! Proszę nie pytać archiwistów z całej Polski i z różnych instytucji o urzędnicze zwyczaje w rodzimej jednostce! Proszę to omawiać z wytwórcą sprawy i w oparciu o obowiązujące w jednostce instrukcje kancelaryjno-archiwalne! Pozdrawiam

Archiwista  powinien też doradzać pracownikom merytorycznym w zakresie postępowania z dokumentacją. Zawsze powinien służyć pomocą, gdy ktoś o to poprosi. Taka jego rola, zwłaszcza, gdy w instytucji nie ma koordynatora czynności kancelaryjnych.

Wydaje mi się, że cała dokumentacja techniczna powinna być w jednej klasie. Zwłaszcza jeśli dotyczy jednego budynku.

Offline KarolaAZ

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: Dokumentacja techniczna
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2022, »
A czy dokumentacja techniczna, projektowa i tak nie powinna być przechowywana do śmierci technicznej obiektu? Czyli nawet jak ma kat. B5, to te 5 lat liczymy od śmierci technicznej obiektu, Jedynie zastanawia mnie kwestia, jakby się to miało np. do dokumentacji technicznej zw. np. z remontami dróg, projektem kanalizacji itp.?


No chyba faktycznie pod hasło: "Pozwolenia na budowę, przebudowę i rozbudowę obiektów budowlanych (...)" to jest kat. BE10 ale okres przechowywania liczony zgodnie z ustawą Prawo budowlane, która brzmi
Art. 63 [Przechowywanie dokumentów]
1. Właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany przechowywać przez okres istnienia obiektu dokumenty, o których mowa w art. 60, oraz opracowania projektowe i dokumenty techniczne robót budowlanych wykonywanych w obiekcie w toku jego użytkowania.


Chyba tak to ma być?  ;D

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Dokumentacja techniczna
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2022, »
Ja spotkałam się z opinią nadzoru archiwalnego, że tego rodzaju dokumentacji nie oddaje się do archiwum.Tak długo jak budynek istnieje, jest to sprawa aktywna.

Offline lukas_drill

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Dokumentacja techniczna
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2022, »
No i tak jest prawidłowo. W momencie np. sprzedaży budynku lub jego wyburzenia dokumentację można zdać do archiwum i leży od tego roku 10 lat.