Autor Wątek: Czy PSSE podlegają pod Rozporządzenie PRM z 18.01.2011  (Przeczytany 593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Pytanie jak w temacie - Czy Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne podlegają pod Rozporządzenie PRM z 2011 r., czy też powinny uzgadniać własne normatywy z AP?

Wojewódzkie SSE jako organy zespolonej administracji rządowej w województwie niewątpliwie są objęte w/w rozporządzeniem, ale co z PSSE?
Czy również są nim objęte?
Do tej pory byłem przekonany, że nie - zarówno art. 6 ust. 2a UNZA jak i samo w/w rozporządzenie wymienia jedynie organy zespolonej administracji rządowej w województwie, nie wspomina natomiast o organach zespolonej administracji rządowej w powiecie, jednak ostatnio przekonałem się że niektóre PSSE stosują bezpośrednio normatywy kancelaryjno-archiwalne wprowadzone rozporządzeniem z 2011 r., podczas gdy inne dysponują normatywami uzgodnionymi z AP w trybie art. 6 ust. 2 UNZA. Co więcej - niektóre WSSE wymagaja od podległych sobie PSSE stosowania w/w rozporządzenia. Stąd moje wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2020, wysłana przez Rovan »

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Czy PSSE podlegają pod Rozporządzenie PRM z 18.01.2011
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2020, »
Państwowi powiatowi inspektorzy sanitarni są organami rządowej administracji zespolonej w województwie, wpisano to do ustawy o państwowej inspekcji sanitarnej na początku tego roku. Konsekwencją jest podleganie ich pod rozporządzenie z 2011 r.
Jarek Orszulak

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Czy PSSE podlegają pod Rozporządzenie PRM z 18.01.2011
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2020, »
Dzięki Jarku, nowelizacja ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej jakoś mi umknęła.
Faktycznie znowelizowany przepis art. 10 ust. 1 wspomnianej ustawy stanowi że:
Cytuj
Zadania Państwowej Inspekcji Sanitarnej określone w rozdziale 1 wykonują następujące organy:
(...)
3) państwowy powiatowy inspektor sanitarny, jako organ rządowej administracji zespolonej w województwie;