Autor Wątek: Klasy a kategorie archiwalne  (Przeczytany 677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kkk

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 48
Klasy a kategorie archiwalne
« dnia: Lipiec 06, 2020, »
Mam kolejne pytanie, czy klasy 2 rzędu mogą mieć przypisane kategorie archiwalne?
Wydaje mi się, ze nie, bo jak pamiętam, tytuły klas pierwszego i drugiego rzędu nie oznaczają jeszcze tytułów teczek.
Jeżeli jest tak jak mi się wydaje, to w jakim akcie normatywnym jest to zapisane?

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klasy a kategorie archiwalne
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2020, »
Klasy drugiego rzędu mogą mieć przypisane kategorie archiwalne (przykład: symbol 10, hasło: Udział w posiedzeniach organów kolegialnych powiatu, kat. A - w jrwa dla organów powiatu, który stanowi załącznik do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 2011 r.).

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Klasy a kategorie archiwalne
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2020, »
Każda klasa końcowa będzie miała przypisaną kategorię archiwalną, niezależnie od rzędu.
Po prostu niezbyt często się zdarza aby klasa drugiego rzędu była klasą końcową (czyli taką , która nie dzieli się na bardziej szczegółowe podklasy).\

Przykładem takiej klasy drugiego rzędu może być chociażby klasa-wytrych: "Regulacje oraz wyjaśnienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczące zagadnień z zakresu..." umieszczana bardzo często przy klasach pierwszego rzędu.