Autor Wątek: wyłączenie ze spisu zdawczo-odbiorczego  (Przeczytany 973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rogger

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 33
wyłączenie ze spisu zdawczo-odbiorczego
« dnia: Czerwiec 21, 2020, »
Dostałem zapytanie z Archiwum, czy pozycja we wniosku o brakowanie dokumentacji zawiera sprawozdania. Zorientowałem się, że poprzedni archiwista przyjmował do archiwum teczki z wnioskami i protokołami posiedzeń komisji pod jedną kategorią B10. Czy istnieje możliwość wyłączenia teczki z protokołem i wrzucenie jej na spis zdawczo-odbiorczy z kategorią B25, a ilość teczek w obecnym spisie pomniejszyć o tą jedną teczkę? Jak tego nie zrobię, Archiwum zmieni mi wszystko (50 teczek) na kategorię B25. Z góry dzięki za pomoc.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: wyłączenie ze spisu zdawczo-odbiorczego
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2020, »
Cytuj
Jak tego nie zrobię, Archiwum zmieni mi wszystko (50 teczek) na kategorię B25
Skąd taki wniosek? Z Twojego postu wynika, że protokoły komisji znajdują się w jednej z tych 50 teczek Jeśli pozostałe 49 teczek zawiera dokumentację kat. B10 to AP wyłączy z brakowania i nakaże przekwalifikować do B25 tylko tę jedną źle zakwalifikowaną teczkę.

Chyba, że chodzi ci o to iż we wszystkich 50 teczkach znajdują się zarówno wnioski (B10) jak i protokoły posiedzeń komisji (B25)?
W takiej sytuacji moim zdaniem trzeba będzie całości dokumentacji w takich teczkach zakwalifikować jako B25.
Osobiście uważam, że rozbijanie teczek narusza zasadę przynależności kancelaryjnej - dokumentacja ma być archiwizowana w takim kształcie w jakim została wytworzona.
Jeśli prowadzący akta łączył w sprawie zarówno wnioski jak i protokoły posiedzeń komisji (mimo iż dokumentacja ta ma odrębne klasy i kategorie archiwalne w waszym JRWA), to archiwista nie powinien rozdzielać tych materiałów.